Mahalle salonu mu MACFit mi?

swertY

Picopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, RX6600, B550M DS3H, 2x8GB 3200 Mhz Ram, 1 TB ssd, 500w PSU
Selam, 15 yaşına yeni girdim. Spor salonuna başlayıp hafif kas kütlesi kazanıp biraz da yağ yakmak istiyorum. Mahallemizde bir spor salonu var içini hiç görmedim ancak internetten yorumlarına baktığımda hep olumlu yorumlar vardı. Bir arkadaşım da gitmiş, tavsiye ediyordu. Bir yandan da MACFit var diğer seçenek. Bilindik güvenilir bir yer. Ancak orası evime uzak ve daha pahalı olacak. Sizce benim yaşımdaki biri için mahallemizdeki spor salonu yeterli olur mu? Ayrıca ekstra olarak spora giderken yanımda neler götürmeliyim? Hiç bilgim yok bu konuda çünkü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlangıç için yakındaki salona kaydol sonrasında MACFit gibi yerleri düşünürsün. Çantanda ayakkabı, havlu, en az 1 litre su, deodorant ve ihtiyacına göre yedek bir tişört olması yeterli. Antrenmanda ise rahat bir tişört / eşofman ve konforlu bir spor ayakkabı giyersin.

Başlangıç için yakındaki salona kaydol sonrasında MACFit gibi yerleri düşünürsün. Çantanda ayakkabı, havlu, en az 1 litre su, deodorant ve ihtiyacına göre yedek bir tişört olması yeterli. Antrenmanda ise rahat bir tişört / eşofman ve konforlu bir spor ayakkabı giyersin.
Teşekkür ederim, ya bir de çok güçlü birisi değilim hafif kilolarla başlamam gerekecek ve utanıyorum. Bu duyguyu nasıl atlatabilirim?

Teşekkür ederim, ya bir de çok güçlü birisi değilim hafif kilolarla başlamam gerekecek ve utanıyorum. Bu duyguyu nasıl atlatabilirim?

Utanacak bir şey yok o salonda denk gelebileceğin kaslı, iri insanların hepsi bir zamanlar zayıftı. Bu tarz şeylere takılma tak kulaklığını yap sporunu geç moralini bozarsan verim alamazsın. Sıkıştığın yerde salon görevlisinden veya oradaki insanlardan destek alırsın zaten. Yardımcı olurlar.

Mahalle salonunda büyük ihtimal soru sorabilir yardım alabilirsin ama mcfitte herkes ücretli ve daha çok bilen insanların takıldığı bir yer.
Mahalleden başlasan daha iyi olur.

Geri
Yukarı