Aliexpress'ten TWS kulaklık alınır mı?

terileptil

Kilopat
Yer
Ankara
Merhaba. Kablosuz TWS bir kulaklık almak istiyorum. Haylou GT1 modeli çok tavsiye ediliyor o yüzden ona karar verdim gibi. 140 liraya Hepsiburada'dan alacaktım fakat Aliexpress'te Pro modelinin fiyatının bile 125 lira civarı olduğunu gördüm. Az önce de Plus modeline denk geldim APTX desteği varmış. 135 lira fiyatı. Pro ya da Plus modelini almayı düşünüyorum. Hatta hesabımda 30 liralık indirim kuponu varmış onu da yeni fark ettim. Dolayısıyla Türkiye'de 140 lira olan kulaklığın Plus modeli bile Aliexpress'ten alırsam 100 lira civarına gelecek. Vergi ne kadar gelir bir bilginiz var mı? Vergilerle maksimum 130 TL öderim gibime geliyor ama satıcıya 10 dolar falan yazmasını söyleyeceğim eğer alırsam. Bu yöntemi uygulayan bazı kişilerin paketlerine gümrükteki görevli tarafından 20 dolar yazılmış ve yine 30 lira falan vergi ödemişler. Sizce 100 TL fiyatı olan kulaklığa maksimum ne kadar para veririm vergilerle birlikte?

Asıl soruma gelirsek, daha önce Aliexpress'ten alışveriş yaptım fakat hep çok ucuz veya garanti sıkıntısı olmayan ürünlerdi. (İkinci el ekran kartı mesela.) Fakat şimdi 0 bir şekilde kulaklık alacağım ve özellikle garanti konusunda kafam karıştı. Üründe herhangi bir sorun yaşarsam nereyle iletişime geçmem gerekir? Yani atıyorum kulaklığın dokunmatik tuşlarından biri bozuldu ve garanti kapsamında servise göndermek istiyorum. Aliexpress'ten aldığım bir ürün için bu işlemi nasıl yapabilirim?

Geri
Yukarı