AliExpress'ten ürün almak mantıklı mı?

Ryuji Aisaka

Hectopat
Daha fazla  
İyi forumlar hocalarım Türkiye'nin malum dolar kuru belli bende AliExpress'e yöneldim oradan ürün almak mantıklı mıdır? Vergi sistemi ile ucuzluğun önemi gidiyor mu? Şu an alınır mı? Bu tip soruların cevaplarını duymak isterim.

Alacağın ürüne gümrükte ne kadar vergi çıkacağı pek beli olmuyor. Bir de üstüne geç gelme süresi eklenince bazen insanın canını sıkıyor. Eğer acelen yoksa alınır.

Alacağın ürüne gümrükte ne kadar vergi çıkacağı pek beli olmuyor. Bir de üstüne geç gelme süresi eklenince bazen insanın canını sıkıyor. Eğer acelen yoksa alınır.

Elime temiz parça geçsin istiyorum çünkü 20 TL'ye 80 TL'lik kulaklık şu an sipariş edebilecek indirime sahip ama bir yanım yapma diyor.

Alınır tabii ki. Razer Viper Mini'yi 152 TL"ye almıştım. Kargo vergi eklesen 190 civarı oluyor. Kar edebileceğin ürünleri alınır aslında.

Çok değil mi o vergi xD.

Elime temiz parça geçsin istiyorum çünkü 20 TL'ye 80 TL'lik kulaklık şu an sipariş edebilecek indirime sahip ama bir yanım yapma diyor.

Çok değil mi o vergi xd.

Çoğunluğu kargo zaten, küçük ürenlere genelde az miktarda vergi çıkar mesela işlemci aldın satıcı paketede de düşük fiyat yazdıysa 15-20tl arası vergi çıkıyor.

Geri
Yukarı