Alım gücü değeri

Hocam eve kadar fiber için müdürlüğe dilekçe vermeniz lazım. Elektrikçi ile olacak iş değil.
Binanın altında Turkcell Superonline ve Türk Telekom Fiber İnternet ankastresi var. İkisi de kilitliydi. Acaba içinde eve çekmeye hazır kablo var mıdır yoksa dediğiniz gibi dilekçe gerekli mi hala?

@Ulunay
WhatsApp Image 2020-11-08 at 23.05.18 (1).jpeg
WhatsApp Image 2020-11-08 at 23.05.18.jpeg

Eve kadar CAT kablosuyla mı gelir bunlar yoksa eve kadar fiber kablo çıkar mı?

Hocam direk Turkcell SOL'e geçin. TT'nin dolabından hayır gelmez.

SOL'ün dolabı ister FTTB(CAT-6) ister GPON olsun daha iyidir.
Eki Görüntüle 731048

Rootz reis görmesin, en sonunda İHA ile müdürlüğü basacak...
Gel de bu nimetlerin yanında VDSL le internet kesintisi yaşa. Çıldırmakta haklıymışım. Şimdi TT ve Türkcell paketleri biraz tuzluda bu Millenicom veya Netspeed e geçiş yapabilirim. Sizle konuşurken bir yandan onlarada bakıyordum. Millenicom Whatsapp hattı bugün bana "Geçiş işlemlerinde kablolama bulunmamaktadır sadece sistem üzerinden geçiş yapılır ve modem kurulumu yapılarak aktivasyon işlemleriniz gerçekleştirilir." dedi. Kablo VDSL e bağlı. Nasıl olacak o iş? Biraz yönlendirirseniz direkt geçiş yapmak isterim.
Düzenleme: Kablom dediğiniz kadarıyla çift telefon kablosu.

@Ulunay Eki Görüntüle 731042Eki Görüntüle 731043
Eve kadar CAT kablosuyla mı gelir bunlar yoksa eve kadar fiber kablo çıkar mı?

TT'nin ki FTTB/VDSL2 sanırsam hayır gelmez ondan. SOL fiberi var geç direkt ondan hayır gelir.
@Fix3d NetSpeed'e Superonline fiberi hizmet alamazsın. Yine VDSL hizmeti alacaksın. Millenicom sol fiberde veriyor muydu hatırlamıyorum veriyolarsada VDSL üzerinden alırsan yine sıkıntı yaşıcaksın.

Gel de bu nimetlerin yanında VDSL le internet kesintisi yaşa. Çıldırmakta haklıymışım. Şimdi TT ve Türkcell paketleri biraz tuzluda bu Millenicom veya Netspeed e geçiş yapabilirim. Sizle konuşurken bir yandan onlarada bakıyordum. Millenicom Whatsapp hattı bugün bana "Geçiş işlemlerinde kablolama bulunmamaktadır sadece sistem üzerinden geçiş yapılır ve modem kurulumu yapılarak aktivasyon işlemleriniz gerçekleştirilir." dedi. Kablo VDSL e bağlı. Nasıl olacak o iş? Biraz yönlendirirseniz direkt geçiş yapmak isterim.
Düzenleme: Kablom dediğiniz kadarıyla çift telefon kablosu.
Tam anlamayamadım hocam. Şimdi Turkcell üzerinden hizmet almak istediğinizde mi böyle söylediler?

Tam anlamayamadım hocam. Şimdi Turkcell üzerinden hizmet almak istediğinizde mi böyle söylediler?
Millenicom whatsapp hattı diye belirtmiştim.

Sorun çözülmez ise Milleni.com'a geçince yüzünüz gülmeyebilir.

POP farkında ise trafiği Turkcell SOL üzerinden taşıyor. Ne kadar fark eder bilmek güç.
Şu mesajınızdan ötürü öyle yazmıştım.

Geri
Yukarı