Alım satım yapmayı önerir misiniz?

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
100-3000TL civarı bir parayı yatırım amaçlı ayırmayı düşünüyorum ancak neyin alım satımı daha karlı olur pek bilmiyorum. Borsa - altın tarzı şeyler vakit kaybı olur diye düşünüyorum.

Akıllı telefon veya bilgisayar donanımı geliyor aklıma şu an. Alım satımından kar elde edilebilecek şeyler varsa aklınızda lütfen paylaşın.
Daha önce bir tecrübesi veya önerisi olan varsa da can kulağıyla dinliyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Amazon'da çoğu zaman kar ettirecek ürünler oluyordu fakat malum durumu biliyorsunuz, çoğu ürün neredeyse Türkiye fiyatından yüksek olmaya başladı.
Türkiye'de pek bulunmayan veya satılmayan ürünler daha çok rağbet görecektir.
Ayrıca indirimleri de takip etmek gerekiyor :)

5-6 ay öncesinden DDR4 RAM alabilirsiniz. Şu an neredeyse 2 katı. :D

PC donanımına yatırım yapmak riskli olabilir. Zira her gün yeni bir şey çıkıyor.

Telefon işinden anlıyorsanız ürün başına en az 150-200 TL kâr edebilirsiniz fakat ICloud şifresini bilmeden aldığınız bir Iphone veya siz aldıktan sonra IMEI'si kapanan bir cihaz bütün kârınızı götürebilir.

Alım satım işinde her türlü deneyimli olmak gerekir. İşin acemisi iken yüksek meblağlara bulaşmamak en iyisi.

Telefon veya donanım konusunda beni kolay kolay zaten dolandıramazlar, zaten buradaki çoğu insan oldukça tecrübeli bu konularda. Alıcının karakteristiğini de çok gözlemliyorum. Aile sahibi kişiler önceliğim.

Telefon en mantıklı seçenek gibi duruyor şuan bende. Aklınıza gelen başka şeyler var mı?

Aklıma madencilik geldi ne düşünüyorsunuz? Alım satımda ise yurt dışı telefonları satabilirsiniz. 200 lira kar edebilirsiniz 1 cihazda.

3000 TL ile ne kadar kart alabilecek ki? Maksimum 3. Oda zaman kaybıdır...
Kart almaktan çok direk coin almaktan bahsediyor sanırım. Ama onun dışında Aliexpress'ten telefon kılıfı, aksiyon kamerası vs. alıp satarak sınıf arkadaşım 500$'dan fazla kar elde etti. Özellikle aksiyon kamerasında çok para vardı. Gerçi sonra işleri büyütüp bisiklet eldiveni, kask, hoparlör yani aklınıza ne gelirse satmaya başladı da kısaca para var.

Logitech G29 + Shifter direksiyon seti aldım az önce jet hızıyla :) Çok temiz, güzel de bir satıcı çıktı, güzel bir fiyattan aldım. Oturduğum yerden 200TL karın bana bir zararı yok.
İş olarak yapmıyorum yani, yazılımdan kazandığımın yanında hiç zaten. Maksat yatırım vs olaylarına ufaktan kendimi alıştırmak. Deniyorum yani kendimi. Zarar edeceksem de küçük edeyim : @Jira

Hem kullanırım hem de üzerine kar koyar satarım diye planlıyorum. 3K ne kadar getiri sağlar derseniz birikim hesabında duracağına değerlendiriyorum, aynı zamanda incelemesini de yaparım Sosyal'e faydası dokunur :)

Aslında satmayı da düşünmüyorum, cidden sıfırdan farksız bir ürün, 5 ay oynamak gibi hayallerim var.

Alım satım işleri artık ölü durumda.
Hemen hemen her forumda bu işi yapanlar çoğunlukta. Üstelik bu işi tam anlamıyla ticari olarak bile yapıyorlar.
Alım satım işlerinde tek seçenek vardır, kimselerin alıp satmadığı, ama genelde rağbet gören şeylerdir.
Böyle bir şeyin olanağı varsa araştırabilirsiniz.
Ama ben olsam bir BAKKAL dükkanı açardım :D
Forumlarda derdine çare bulamayan kişilerin, PC sorunlarını çözebilmek, yatırım yapmadan daha fazla iş imkanı demektir.
Bir de technopat üyelerine özel indirim yaparsan dadından yinmez :rolleyes:

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı