Alınabilecek en iyi klavye ve mouse markaları

Sırasız yazdım ama kaliteli klavye, fare vb markaları: Corsair, Cooler Master, SteelSeries, Razer, ASUS, Kingston (HyperX), Logitech, Roccat vb.

Bunların dışında piyasada yaygın görülen hatta bazen çok ucuza görülen pek çok marka aslında fason üretimdir, birden çok fabrikadan piyasada ucuza ne tutar şeklinde getirilip marka basılmış ürünlerdir. Bu yüzden bir kalite standardı bulmak zordur.

Yukarıdaki markalar dışında da orta kaliteli, kendi üretimi olan ya da fason olmasına karşın az sayıda modeli olduğu için eli yüzü düzgün markalar yok mudur? Vardır.

A4Tech ve alt markası Bloody pek çok eksikliğine (Ücretli yazılım yükseltme) karşın yıllardır piyasada sayısız ürününü kullandığım bir marka. Ama oyuncu ekipmanlarının zirvesi değil elbette X7 efsanesini saymazsak :)

300 lira 50 dolar ediyor, ona da orta seker kalitede mouse ancak alirsin.

Ayrica mouse tavsiye ile alinmaz. Herkesin el yapisi ve tutus sekli farkli, denemeden alinamaz mouse.

eğer klavyenin bütçesini biraz daha arttırabilirsen ve bilek desteği kullanmıyorsan cooler master ck350 blue switch klavyeyi almanı öneririm mouse için de steel series rival 110 alabilirsin hem uygun fiyatlı hemde performansından pişman olmazsın

Kesinlikle haklı. Bir keresinde adı sanı duyulmamış bir mouse almıştım, yakın zamanda perti çıkmıştı. Rampage gibi fason markalar görüntüden düşürüyor insanı, gelmeyin buna. Şuan elimde MSI mouse var paşalar gibi çatır çatır kullanıyorum.
Zaten adam Rampage'nin kötü olduğunu söylemiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı