Alınabilecek en ucuz SSD hangisidir?

Herkese selamlar.

Elimde eski püskü bir laptop var. Şimdiye kadar idare ediyordu ancak bir gün sapıtmaya başlayınca HDD'ye bad sector taraması yaptım ve 1500'e yakın bad sector çıktı, çöpe gitti anlayacağınız.

Şimdi ise kronik sıkıntısı olmayan bir SSD arıyorum. Kaç GB olduğu hiç farketmez. Boyutu "2.5". Sadece internette gezinme, EBA için vs. kullanılacak. Windows 8.1 kurarım. En ucuzunu arıyorum. Yardımcı olabilecek herkese şimdiden teşekkürler.

Piyasada ki en ucuz ssd james eşşek.

Ancak eşşeğe binip sonra düşerseniz paranıza yazık edersiniz onun yerine üstüne az para koyup samsung alın 250 GB daha iyi yada 500'lük.

Piyasada ki en ucuz ssd james eşşek.

Ancak eşşeğe binip sonra düşerseniz paranıza yazık edersiniz onun yerine üstüne az para koyup samsung alın 250 GB daha iyi yada 500'lük.
Üstüne daha fazla koymak istesem "Alınabilecek en ucuz" başlığı atmazdım hocam.

Üstüne daha fazla koymak istesem "Alınabilecek en ucuz" başlığı atmazdım hocam.

Hocam SSD konusunda biraz para biriktirip daha sağlam ürün almanızı tavsiye ederim. Çin menşeili bu kingdian, hikvision, james donkey, turbox gibi SSD'lerin kontrolcüleri ve çipleri genelde Shenzende merdiven altı dediğimiz atölyelerde yapılıp piyasaya sunuluyor bunlar çok düşük kalitede ki tasarıma sahip PCB katları ve çipsetler.

Bir ara Adatada aynı şeyleri yapıyordu hatta SU630 ve SU650 serilerinde farklı farklı kontrolcülerin kullanılmasından dolayı bazı kullanıcılar bu serileri kronik sorunlu olarak etiketlediler çünkü adata aynı modelde bazen toshiba, bazen phison, bazende farklı farklı kontrolcüler kullanıyordu.

SSD'ler konusunda paraya kıyıp daha iyisini alın derim ufak bir elektrik gitmesinden dolayı SSD yanarsa tekrar aynı paraya gelecek çünkü. Samsung almasanız bile kingston, sandisk, crucial, adatanın su 630 ve su650 modellerini tercih edebilirsiniz. Eski 2 bilgisayarımda Su650 kullanıyorum sanırım şanslıyım 2'sindede toshiba kontrolcüsü var biraz şans işi.

SSD'ler konusunda paraya kıyıp daha iyisini alın derim ufak bir elektrik gitmesinden dolayı SSD yanarsa tekrar aynı paraya gelecek çünkü. Samsung almasanız bile kingston, sandisk, crucial, adatanın su 630 ve su650 modellerini tercih edebilirsiniz. Eski 2 bilgisayarımda Su650 kullanıyorum sanırım şanslıyım 2'sindede toshiba kontrolcüsü var biraz şans işi.
@Dümdüz lütfen paraya kıyıp SU630 ya da 650 almayın. İkisi de kronik sorunlu. Arkadaşın dediği gibi şans işi ancak işi şansa bırakmayın. Patriot olanlar en garantiler.

@Dümdüz lütfen paraya kıyıp SU630 ya da 650 almayın. İkisi de kronik sorunlu. Arkadaşın dediği gibi şans işi ancak işi şansa bırakmayın. Patriot olanlar en garantiler.

Bir önce ki mesajımda bu durumun neden olduğunu belirttim zaten. Adata tamamen şans işi. Benim şansım iyi sanırım 2'de 2 yaptım ikisindede toshiba kontrolcülü SSD geldi.

Yani james donkeyden iyidir adata yine onu belirteyim fakat yinede ucuz etin yahnisi mi? Evet yahnisi.

Yeni konular

Geri
Yukarı