Alınan laptopun yenilenmiş olup olmadığını nasıl anlarız?

Çetin Bey

Hectopat
Merhaba. 1 hafta önce internet üzerinden satış yapan bir laptop satıcısını iade süreci nasıl oluyor diye aradım. Bazıları teknik servise yollayıp 21 gün bekletebiliyor çünkü. Konuşurken bana sorduğum ürünün yenilenmiş ama sıfır gibi olduğunu söyledi. Dediğine göre ürün sıfır halde satılıyor, daha sonra 14 gün içinde kullanıcı herhangi bir sebepten dolayı iade ediyor. Bu arkadaşlar da ürünü teknik servise yollayıp, kontrol, bakım vs. yaptırıp tekrar satışa sunuyorlar. Ürün kutusundaki sıfır bandı da serviste koyuluyor tabii ki.

Ürün açıklamasında sıfır ürün yazmıyor ama yenilenmiş ürün de yazmıyor. Kendisi yazıyor demişti. Hal böyle olunca almaktan vazgeçtim. Sormak istediğim, aldığımız bir ürünün satıcı her ne kadar fabrikadan gelme sıfır dese de "yenilenmiş" olmadığını, gerçekten sıfır olduğunu anlamanın yolu var mıdır?

NOT: Ürün fiyatı muadilleriyle aynı seviyede.

Son düzenleyen: Moderatör:
İçinde herhangi bir disk varsa (SSD, HDD) bunlar ilk çalıştığı andan itibaren ne kadar çalıştığına dair bilgiyi saklar. Firmware'lerinin özelliği gibi bir şey sanırım.

CrystalDiskInfo ile diski kontrol edersin, senden önce biri aynı cihazı kullandıysa kullanım saati kısmında belli eder kendisini.

İçinde herhangi bir disk varsa (SSD, HDD) bunlar ilk çalıştığı andan itibaren ne kadar çalıştığına dair bilgiyi saklar. Firmware'lerinin özelliği gibi bir şey sanırım.

CrystalDiskInfo ile diski kontrol edersin, senden önce biri aynı cihazı kullandıysa kullanım saati kısmında belli eder kendisini.
Öz ve net.
Arkadaşı çözüm işaretleyebilirsiniz.

Hocam teşekkürler. Bu programda, çalışma süresi ve yeniden başlatma sayılarındaki şüpheli veriler nedir? Kaç saat çalışma süresinin üzerinde iade etmeliyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı