Alınan ürün geldi ama satıcı ortada yok

Criesley

Kilopat
Makaleler
6
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
İlahiyat
Şimdi 2. el satan bir uygulama kullanıyorum ve satıcı ve alıcı şahsi kişiler oluyor.

Bir ürün aldım ürünü yarın alacağım ama durumu iyi diye biliyorum önceki satışları da iyi olan güvenilir birinden aldım. Ama adam ortalıkta yok. Hesabı silinmiş.

Para adama geçmedi hala benim hesabımda ama onay bile versem geçmeyecek site parayı kazanmış olacak.

Ben bu adama ulaşabilirim belki adres bıraktı ise eğer gizledi ise ulaşmaya imkan yok çoğunlukla gizlemiş oluyor.

Ürünü aldıktan sonra ben nasıl bir yol izlemeliyim sizce. İade var ama kargo lazım iade etsem adam olamadığı ve onay vermediği için para bana geçmez mantıksız site satıcının iadeyi onaylanmasını istiyor. Ben alsam ürünü onayladım aldım desem para adama geçmeyecek böyle saçma sapan bir durumda kaldım.

Ürünü elimle aldıktan sonra site ile iletişime geçeceğim ama yardım lazım nasıl bir yol izleyeyim.

-Not: Ürün benimdir diye kişilere burada cevap verilmeyecektir milleti kandırmanın lüzumu yok kargo şirketi ile bir şekilde bulacağımı düşünüyorum.

Hocam dediğiniz gibi ilk önce site ile iletişime geçin, bakın bakalım ne gibi çözüm sunacaklar, ona göre siz de karar verirsiniz. Site ile görüşmeden eliniz kolunuz bağlı gibi duruyor.
Bir de gelen kargonun üzerinde gönderenin telefon numarası bulunuyor. Oradan satıya ulaşmaya çalışabilirsiniz.

Hocam dediğiniz gibi ilk önce site ile iletişime geçin, bakın bakalım ne gibi çözüm sunacaklar, ona göre siz de karar verirsiniz. Site ile görüşmeden eliniz kolunuz bağlı gibi duruyor.
Bir de gelen kargonun üzerinde gönderenin telefon numarası bulunuyor. Oradan satıya ulaşmaya çalışabilirsiniz.
Anlaşmalı kargoda satıcı numarası ve adresi yazmıyor hocam. PTT yazıyor sadece sürat ile göndermiş. Buluruz bir şekilde diye umuyorum ama site yardımcı olacak mı bilemiyorum. İade'de ürün ve para alıcıda kalsın var ama adam onay vermeden bu imkansız ortada adam yok. Ürün de yok bu arada ben aldım sadece aldığım gözüküyor ne resmi var ne birşeyi var.

Sanırım Dolap uygulamasından bahsediyorsun. Destek ile iletişime geçip bilgi almanı tavsiye ederim.
Evet öyle yapacağım ama ürünü almam lazım önce bugün gelir diye umdum ama aktarmalı gelmiş şubeye bu akşam gelir yüksek ihtimal yarın sabah 9 da alabileceğim söylendi.

Evet öyle yapacağım ama ürünü almam lazım önce bugün gelir diye umdum ama aktarmalı gelmiş şubeye bu akşam gelir yüksek ihtimal yarın sabah 9 da alabileceğim söylendi.
Ürün eğer sorunsuz ve istediğin gibi gelirse, ürünü onaylama ve Dolap destek kısmından Dodo ile iletişime geç. Gerekli bilgilendirmeyi aldıktan sonra duruma göre zaten bir seçim yaparsın.

Okey. Teşekürler yorumlarınız için eğer sorunu yaşayan olursa temsili olay böyle oluyor. Satıcıda da : böyle bir satıcı yok yazıyor.
Gelişmeler devam ediyor Dolap yetkilisi ürünün iadesini istedi satıcı olsa da olmasa da ürün iadesi dolap yetkilisi tarafından onaylanacak. Para bende kalacak ama ürün ne olacak bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-12-20-17-16-07-261_com.dolap.android.jpg
    Screenshot_2021-12-20-17-16-07-261_com.dolap.android.jpg
    7,1 KB · Görüntüleme: 24

Yeni konular

Geri
Yukarı