Hepsiburada'dan alınan ürün yanlış geldi ve ürün zamlandı

ErxQQ

Hectopat
Daha fazla  
Yakın zamanda Hepsiburada adresi üzerinden SteelSeries Apex Pro (2023) kablolu model klavye satın aldım. Aldığım zaman 29 Aralıktı yeni yıl zamları gelmeden almak istedim özellikle 2020-2023 arasındaki farkları iyice araştırıp dikkat ederek aldım. Ürünün başlığında kocaman 2023 yazdığını görünce ürünü sipariş verdim ve ürün elime ulaştıktan sonra 2020 modelini gönderdiklerini gördüm. 2020 model 29 Aralık günü 3900 TL Hepsiburada adresinde başka bir ilanda satışdayken ben 5900 liraya SteelSeries Apex Pro (2023) ilanını satın aldım. Müşteri hizmetlerini arayıp durumu söyledim. Dedim 2020 model almak isteseydim zaten 2000 TL daha az verip alırdım dedim. Değişim talep ettiğimi fiyatın çok arttığını başka bir yerden alamayacağımı söyledim. Satıcının elinde 2023 model olmadığı için değişim yapılmadı. Aldığım ürün yeni yıl zamları ile beraber 8500TL fiyat etiketinde satılıyor ve birçok sitede artık 7000TL olmuş durumda.

Hepsiburada'ya bunu söylüyorum diyorum ben aldığım vakit 5-6 sitede 5900TL fiyat etiketine sahipti. Ona rağmen sizi tercih edip sizden ürünü aldım ve yanlış geldi. Şimdi ise ürünün fiyatı çok arttı burada hem satıcı 3900'lük ürünü bana 5900 liraya satmaya çalıştığını hem de fiyatlar zam yediği için artık ürünü alamadığım söyledim. 2-3 gün önce tekrar müşteri hizmetlerini arayıp aradaki fiyat farkını kupon olarak istedim lakin fiyat farkını ödemeyip talebimi kapattılar. THH başvurmak istesem bile faturayı da hesabımdan kaldırdıkları için faturayı da görüntüleyemiyorum. Yani kısacası Hepsiburada'yı tercih ederken yani 1. önceliğim yaparken hata yaptığımı görüyorum. Daha kendi koydukları 2023 yazılı ilandaki ürünü getirmeyi bırakın satıcının hatasını ben ödemek zorunda kalıyorum. Hepsiburada'ya da söyledim satıcı bir hata yapmış olabilir ama fiyat dehşet artmış. Ben zaten ürüne 6000TL vermişim diğer sitelerde 7000TL versin 1000TL satıcı fiyat farkını anlaşalım diyorum yok. Fatura olmadan THH başvurabilirim acaba? Diğer sinirlendiğim nokta ise 29 Aralıkta aldığım ürünü 11 ocağa kadar bekliyorum bir şey sonuçlanacak mı diye.

Ürün yanlış gönderilmiş ve hata anladığım kadarı ile düzeltilmiş. Sonrasında ise fiyatı satıcı arttırmış. Burada hiçbir hakkınız yok ki, neyin derdini yanıyorsunuz, anlayamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürün yanlış gönderilmiş ve hata anladığım kadarı ile düzeltilmiş. Sonrasında ise fiyatı satıcı arttırmış. Burada hiçbir hakkınız yok ki, neyin derdini yanıyorsunuz, anlayamadım.
Yanlis anlamissiniz o zaman. Hata duzeltilmemis. 2023 model klavye satisa sunuyor alan adama 2020 model gonderiyor 2023 model klavye fiyatina. Ilanda 2023 yazdigi icin 2023 model gondermesi gerekiyordu ama ya ilani yanlis girmis ya da klavyeyi yanlis gondermis ve 2023 model klavye gondermesi lazim digerini iade alip ama elimde yok diyormus ve arkadas da 5900 liraya aldigi klavyeyi iade ederse tekrar 2023 model klavyeyi alacak olsa 7000 8000 liraya cikan fiyatlarla almak zorunda kalacak.

Yanlış anlamissiniz o zaman. Hata duzeltilmemis. 2023 model klavye satisa sunuyor alan adama 2020 model gonderiyor 2023 model klavye fiyatina. Ilanda 2023 yazdigi icin 2023 model gondermesi gerekiyordu ama ya ilani yanlış girmis ya da klavyeyi yanlış gondermis ve 2023 model klavye gondermesi lazim digerini iade alip ama elimde yok diyormus ve arkadas da 5900 liraya aldigi klavyeyi iade ederse tekrar 2023 model klavyeyi alacak olsa 7000 8000 liraya cikan fiyatlarla almak zorunda kalacak.

Bak güzel kardeşim sen benim mesajımı okumamışsın, ürün hatalı gönderilmiş buraya kadar sıkıntı yok e iade si de onaylanmış yine sıkıntı yok satıcıda fiyatını artırmış bunda da sıkıntı yok böyle şeylere taviz verirseniz önü ardı kesilmez ayrıca satıcının fiyat artırma yetkisi var mı var daha neyin hakkını arıyorsunuz iyi günler dilerim.

Öncelikle geçmiş olsun. 1 Haftadır Apex Pro 2020 versiyonunu alayım diye düşünürken farklı bir ürün gördüm ve onu araştırarak sipariş verdim. An itibari ile de hem kablosuz hem de gerçekten aşırı kaliteli bir klavyeye sahibim.
Bu klavyeyi öneririm. Aşırı memnun kaldım. Apex Pro TKL benim için farklı bir yerde. Daha önce alıp iade etmek durumunda kalmıştım aşırı yay sesi sebebiyle ama o yay sesi genel olarak bir çok klavyede olacak maalesef. Önerdiğim ürün farklı bir switche ve mekanik klavyeye göre aşırı sessiz bir klavye. Konunuzun biraz dışında ama bence bu ürünü alıp kablosuz şekilde rahatça kullanın.

Geçmiş olsun böyle durumlarda en iyi ihtimalle eski ürün fiyatini iade ediyorlar.

Ne yazık ki öyle yaptılar 5-6 defa müşteri hizmetlerini arayıp değişim istediğimi iade istemediğimi belirtmeme rağmen satıcı sormadan direk iade yaptı.

Özellikle aldığım üründe (2023) yazmasına rağmen bana başka bir ilanda olan SteelSeries Apex Pro UK 2020 model gönderdiler sonrasında Hepsiburada'ya durumu bildirip sitenizde kocaman 2023 yazıyor faturamda bile 2023 diye kayıtlı bana 2020 gönderiyorsunuz diyorum yaklaşık 13 gün beklememe rağmen en sonunda herhangi bir yardım yapılmayı bırakın öneri bile sunulmuyor satıcı ise aradan iade edip sıyrılıyor aldığım zaman özellikle 5-6 sitedede 5900 lira olan ürün yeni yıl zamları ile beraber 7000-8000 TL oldu ne yazık ki hem satıcının hatasını ben ödemek zorunda kaldım hem de Hepsiburada'nın açmış olduğu ilan başımı yaktı diyebilirim.

Bak güzel kardeşim sen benim mesajımı okumamışsın, ürün hatalı gönderilmiş buraya kadar sıkıntı yok e iade si de onaylanmış yine sıkıntı yok satıcıda fiyatını artırmış bunda da sıkıntı yok böyle şeylere taviz verirseniz önü ardı kesilmez ayrıca satıcının fiyat artırma yetkisi var mı var daha neyin hakkını arıyorsunuz iyi günler dilerim.

Satıcı fiyatını arttırmadı satıcı ürünü satmayı bıraktı özellikle kutusu açılmadan kargodan alıp aynı gün geri kargolattım sadece kutusuna bakarak bile 2020 model olduğunu anladım sinirlendiğim nokta ise 29 Aralık günü 2020 model 3900TL 2023 model 5900 TL birçok sitede Hepsiburada'da 2023 diye aldığım 5900 TL'lik ürün bana 3900 TL'lik klavye olarak geliyor fark etmeseydim ve kullansaydım 3900 TL olan klavye için 5900TL ödemiş olacaktım.

Öncelikle geçmiş olsun. 1 haftadır Apex Pro 2020 versiyonunu alayım diye düşünürken farklı bir ürün gördüm ve onu araştırarak sipariş verdim. An itibari ile de hem kablosuz hem de gerçekten aşırı kaliteli bir klavyeye sahibim.
Bu klavyeyi öneririm. Aşırı memnun kaldım. Apex Pro TKL benim için farklı bir yerde. Daha önce alıp iade etmek durumunda kalmıştım aşırı yay sesi sebebiyle ama o yay sesi genel olarak birçok klavyede olacak maalesef. Önerdiğim ürün farklı bir Switch'e ve mekanik klavyeye göre aşırı sessiz bir klavye. Konunuzun biraz dışında ama bence bu ürünü alıp kablosuz şekilde rahatça kullanın.

Çok teşekkür ederim yorumunuz için ne yazık ki önceki klavyemde çift basma sorunu meydana geldiği için garanti başvurup 0 ile değişim yapmıştım ardından forumlarda okuduğum kadarıyla yaygın bir sorun olduğu için satıp uzun zamandır klavye takip ediyorum Huntsman V2 takip ederken V3 duyurulunca V3 beklemeye karar verdim ve v2'deki gibi RGB olarak bu fiyat etiketi için kötü olduğu için vazgeçmiştim sizin dediğiniz modelide iyice araştırmıştım kablosuz olduğunu biliyorum ama kablosuz klavyeye pek ihtiyac duymuyorum masadan çok hareket ettirmediğim için çok sıkıntı olmuyor ama yine de güzel öneriniz ve geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• 1705022646435.png
    1705022646435.png
    66,1 KB · Görüntüleme: 13
  • 1705022670157.png
    1705022670157.png
    99,3 KB · Görüntüleme: 14

Satıcının kasıtlı olarak yanlış ürün gönderdiğini düşünün. Eğer öyleyse ortada çok büyük bir mağduriyet var.

Bir şekilde faturayı temin edin, müşteri hizmetleriyle tekrar tekrar konuşun ve faturayı alın hocam. Ardından durumu THH'ye başvurup satıcının sizi mağdur etmesine değinerek değişim talebinizin reddedildiğini belirtin. Ürünü satmayı bıraktı diye değişim talebinizi reddedemez, ürün üretilmeye devam ettiği gibi satışı da devam ediyor ve satıcı zararı kendisi karşılayarak temin edip sizin talebinizi yerine getirmek zorunda.

(Hiçbir satıcı kafasına göre değişimi reddedemez, ilk arkadaşın dediği gibi işlemez, İade etti kurtuldu yok. Kanun seçimi tüketiciye vermiş ve tüketici değişim istiyorsa ve ürün temin edilebiliyor satıcıda ürünü temin etmek zorunda, ürün üretimi devam ediyorsa sorumluluk distribütöre kadar gider.)

Öncelikle faturayı almak zorundasınız. Fatura aldıktan sonra değişim için başvuru yaparsınız. Ne zaman açıklanırsa açıklansın kazandığınızda iade edilen tutarı verip sıfır 2023 model ürünü alırsınız. O zamana kadar yeni ürün de alsanız, değişim edilen ürünü sıfır olarak satıp zararınızı minimuma indirirsiniz hocam.

Son düzenleme:
Satıcının kasıtlı olarak yanlış ürün gönderdiğini düşünün. Eğer öyleyse ortada çok büyük bir mağduriyet var.

Bir şekilde faturayı temin edin, müşteri hizmetleriyle tekrar tekrar konuşun ve faturayı alın hocam. Ardından durumu THH'ye başvurup satıcının sizi mağdur etmesine değinerek değişim talebinizin reddedildiğini belirtin. Ürünü satmayı bıraktı diye değişim talebinizi reddedemez, ürün üretilmeye devam ettiği gibi satışı da devam ediyor ve satıcı zararı kendisi karşılayarak temin edip sizin talebinizi yerine getirmek zorunda.

(Hiçbir satıcı kafasına göre değişimi reddedemez, ilk arkadaşın dediği gibi işlemez, iade etti kurtuldu yok. Kanun seçimi tüketiciye vermiş ve tüketici değişim istiyorsa ve ürün temin edilebiliyor satıcıda ürünü temin etmek zorunda, ürün üretimi devam ediyorsa sorumluluk distribütöre kadar gider.)

Öncelikle faturayı almak zorundasınız. Fatura aldıktan sonra değişim için başvuru yaparsınız. Ne zaman açıklanırsa açıklansın kazandığınızda iade edilen tutarı verip sıfır 2023 model ürünü alırsınız. O zamana kadar yeni ürün de alsanız, değişim edilen ürünü sıfır olarak satıp zararınızı minimuma indirirsiniz hocam.

Ne yazık ki müşteri hizmetlerini aradım ve faturayı istedim eğer elimde fatura olsaydı zaten tüketici hakem heyetine başvuracaktım normalde Hepsiburada'da siparişlerimde ürünün altında faturamı görüntüle oluyor iade edildiği için orası yok ve müşteri hizmetlerine sorduğumdada sistemde faturayı görmüyorum diyorlar son olarak şikayetvara yazıp şansımı deneyeceğim belki oradan görüp daha yetkili birisi yardımcı olur normalde fiyat farkını kupon isterken aramalarını falan bekliyordum hiç aramadan direk talebimi kapatıp Hepsiburada sizi aradık ama ulaşamadık dediler açıkçası çok saçma bir duruma dönüştü iyice tek istediğim Hepsiburada yazılan ve faturamda gözüken 2023 model klavyeyi istiyorum Şikayetvar üzerinden faturamı alabilirsem bile benim için iyi olur yardımınız ve fikirleriniz için çok teşekkür ederim bir gelişme olursa haber veririm.

(Hiçbir satıcı kafasına göre değişimi reddedemez, ilk arkadaşın dediği gibi işlemez, iade etti kurtuldu yok. Kanun seçimi tüketiciye vermiş ve tüketici değişim istiyorsa ve ürün temin edilebiliyor satıcıda ürünü temin etmek zorunda, ürün üretimi devam ediyorsa sorumluluk distribütöre kadar gider.)

Bu gerekçeler ile bir halt yapamazsınız. THH de başarılı olursanız ne mutlu size fakat öyle bir durum söz konusu değildir.

Yeni konular

Geri
Yukarı