Alınan Windows 10 Home lisansı ile bilgisayarda gözüken lisans farklı

Evet. Attığınız bilgiye göre OEM_DM anahtarı ile etkinleştirilmiş.
Sorun görünmüyor.

Şununla da kontrol edin.

Bir de şu mesajdaki alıntıdaki sürprizbozanı kaldırır mısınız?
O uygulama ile kontrol ettim sorun yoktu. Ben şunu anlamadım neden girdiğim lisans kodu ile gözüken lisans kodu farklı? Kodu girdim değişti bildiğin.

O uygulama ile kontrol ettim sorun yoktu. Ben şunu anlamadım neden girdiğim lisans kodu ile gözüken lisans kodu farklı? Kodu girdim değişti bildiğin.
Durum normal.

Win 10 için girilmiş anahtar ama sistem Win 11 ki bu yüzden yaşadığınız normaldir.

Win 7'den Win 10'a upgrade yaptınız diyelim. O durumda da olur bu.

OEM anahtarlarda da yaşanır aynı durum.

Başka bilgisayarda da kullanmayı deneyebilirsiniz lisans anahtarını. Ne olacağına bakın. Sanal Windows üzerinde deneyebilirsiniz mesela :)

1660133505548.png

Önceki sistemimi Win 10 Upgrade ettiğimde anahtarların farklılaştığı görülüyor.
Microsoft etkinleştirirken bu şekilde etkinleştiriyor yani. @Beyaz_G

Durum normal.

Win 10 için girilmiş anahtar ama sistem Win 11 ki bu yüzden yaşadığınız normaldir.

Win 7'den Win 10'a upgrade yaptınız diyelim. O durumda da olur bu.

OEM anahtarlarda da yaşanır aynı durum.

Başka bilgisayarda da kullanmayı deneyebilirsiniz lisans anahtarını. Ne olacağına bakın. Sanal Windows üzerinde deneyebilirsiniz mesela :)

Eki Görüntüle 1480662

Önceki sistemimi Win 10 Upgrade ettiğimde anahtarların farklılaştığı görülüyor.
Microsoft etkinleştirirken bu şekilde etkinleştiriyor yani. @Beyaz_G
Görseldeki bilgilere nasıl eriştiniz?

Dün OEM Windows 10 Home lisansı almıştım (normalde Windows 11) daha yeni kodu girdim ve bir problemle karşılaştım. Aldığım kodu girince Windows 11 normal bir şekilde etkinleşti ama aldığım kod ile Windows etkinleştikten sonra gözüken kod alakasız. Aynı kodu tekrar girdim ama değişiklik olmadı. Bu arada şöyle bir şey var aldığım kodu girince Windows 2 dakika içinde etkinleşirken bilgisayarda gözüken kodu girdiğimde anında etkinleşiyor. Ek olarak kodu bir uygulama ile kontrol ettim Windows 7 yazıyordu aşağıya resmini koyarım. Kod OEM onda sıkıntı yok kontrol etmiştim. Bu durumlar normal mi? Lisansı aldığım site ile iletişime geçeyim mi?

@499337 sen de böyle bir problem yaşadın mı?
O lisanslar eski bilgisayarlardan Windows 10'a geçiş güncellemesi ile yenilenen kodlar. Bu yüzden kodu girdiğiniz ile asıl kod farklı. Bu bir sorun değil ki?

O lisanslar eski bilgisayarlardan Windows 10'a geçiş güncellemesi ile yenilenen kodlar. Bu yüzden kodu girdiğiniz ile asıl kod farklı. Bu bir sorun değil ki?
+ şu da var.

Mesela mailiniz ile oturum açtığınızda lisanslandı bilgisayarınız.
Bunu genel teknik lisans anahtarı ile gerçekleştiriyor.
Yani şununla.
Kod:
VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T

Geri
Yukarı