Alınan yanlış RAM nasıl değerlendirilebilir?

ciplakpattis

Centipat
Öncelikle selam, ben sistemime bir RAM aldım. 667 MHz'ye kadar RAM takabilirmişim ama ben 800 MHz aldım. Bu RAM'in MHz'sini düşürebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Piyasada öyle RAM mi kaldı yahu?

Şahsen benim şu anki sistemim Q9650 işlemcili eski bir kasa. Üzerinde kullandığım RAM bellekler 800MHz 8 GB fakat sistem eski ve kötü. Ama hala duruyor merak etmeyin.😂
Anakartın desteklediği hızda (1333 MHz) çalışacaktır.

2666 MHz RAM'leri 3200'de çalıştıramayız böyle bir mantık yok. o.c yapması gerekir onun için ve eski sistemlerde RAM o.c si yok diye biliyorum. Ki zaten sisteminin desteklediği Max frekans 667 MHz'miş.

Öncelikle selam, ben sistemime bir RAM aldım. 667 MHz'ye kadar RAM takabilirmişim ama ben 800 MHz aldım. Bu RAM'in MHz'sini düşürebilir miyim?
Hocam bu durum bende de vardi eğer işlemciye oc yaparsan ve ram modunu standart ta bırakırsan işlemciye göre ramda oc oluyo. Benim gigabyte g31 anakartim var standart modda Q9400 işlemciyi 342x8 yaparak 2.72ghz ye çıkardığım için 824mhz de çalışıyor. Ama ram yavaşlıyor. Bu yüzden 667mhz olması sorun değil ram modundan extreme moduna alıp kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bende evin çatısında Asus kasa buldum 1gb ram var üstünde 667 mhz yazıyor buna 2+2 gb 800mjz ram taksam düzgün çalışırmı pentium 4 3.00ghz işlemci var win xp yüklü 512 mb ekran kartı var nvida 8400gs

DDR2 RAM'ler ikinci elde çok ucuz umarım sıfır almamışsınızdır eğer 2. el aldıysanız intenetten satıp başka RAM alabilirsiniz fakat o RAM arızalı değilse 667MHz olarak çalışması lazım.

Arkadaşlar şimdi benim anakart 4 GB RAM destekliyormuş ben 2+4 olarak taksam çalışır mı?
birde iade demeyin lütfen çalışmassa satıcam anakartta alamam param yok
Ben de 4+2 kullanıyorum hiçbir sorun yok çift kanal çalışıyor ama toplamda 6gb olsa bile maks 4gb kullanabiliyorsun. Sadece 4gb olanı değil çift kanal 2x2 olarak kullanmış oluyorsun. Yani hiçbir sorun yok.

Geri
Yukarı