Alınan yanlış RAM nasıl değerlendirilebilir?

ciplakpattis

Centipat
Öncelikle selam, ben sistemime bir RAM aldım. 667 MHz'ye kadar RAM takabilirmişim ama ben 800 MHz aldım. Bu RAM'in MHz'sini düşürebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
DDR2 RAM'ler ikinci elde çok ucuz umarım sıfır almamışsınızdır eğer 2. el aldıysanız intenetten satıp başka RAM alabilirsiniz fakat o RAM arızalı değilse 667MHz olarak çalışması lazım.
0 Aldım tabiki de çünkü 2. el kime sorsam çalışma garantisi yok dedi uğraşmak istemiyorum trendyoldan aldım
Ben de 4+2 kullanıyorum hiçbir sorun yok çift kanal çalışıyor ama toplamda 6 GB olsa bile maks 4 GB kullanabiliyorsun. Sadece 4 GB olanı değil çift kanal 2x2 olarak kullanmış oluyorsun. Yani hiçbir sorun yok.

Anladığım kadarıyla şöyle deme istiyorsunuz 6 GB RAM taktığımda 4 GB mı kullanacağım bir de sorunsuz çalışacak değil mi?

0 Aldım tabiki de çünkü 2. el kime sorsam çalışma garantisi yok dedi uğraşmak istemiyorum trendyoldan aldım

Anladığım kadarıyla şöyle deme istiyorsunuz 6 GB RAM taktığımda 4 GB mı kullanacağım bir de sorunsuz çalışacak değil mi?
Aynen tam demek istediğimi yazmışsın. 6 Gb taksan bile 4 gb kullanacaksın ama sorun olmayacak. Ben öyle kullanıyorum şuan hiçbir sorun yaşamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı