[Alındı] Asus N552VW incelemesi

Süleyman A.

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisi
Merhabalar, sonunda Asus N552vw model bilgisayarı aldım :LOL: Bir kaç gün içinde elimde olacak.

Bütçe sıkıntısından dolayı elden taksit yapan mağazalardan birinden aldım fiyat konusuna girmeyeceğim o nedenle. :paragöz:

Cihaz elime ulaştığında detay inceleme yapacağım, ayrıca merak edilenleri cevaplayabilirim.

Model kodu FW290T olarak geçiyor, piyasadaki 171T 147T gibi seçeneklerinden farklı olarak 8GB RAM var. SSD yok.

Genel özellikler:

• i7 6700hq, GTX 960m 4GB GDDR5
  • 8GB DDR4 RAM (sanırım 2133 MHz incelemede tekrar bahsederim.)
  • 1TB HDD (7200rpm dendi ancak emin değilim)
  • 3*USB 3.0 1*USB 3.1 (type-c), HDMI+display port, Gigabit ethernet var.
  • Ekran ips mi değil mi onu tam anlamış değilim. Her mağazada farklı bir şey söylüyorlar.
  • M2 sata girişi varmış internette gördüğüm kadarıyla ileride upgrade için güzel bir seçenek. (y)
Elimde 240GB MX DS Turbo SSD var. 550/510 hızlarında. HDD'i çıkarıp yerine SSD takacağım. DVD yerine de içinden çıkan HDDi takacağım.

8GB RAM almayı düşünüyorum, modelleme yapacağım performans önemli.
RAM tavsiyelerine açığım. :)

Bu noktada bilen birisi varsa bilgilendirsin lütfen, Asus RAM ekleme durumunda garantiyi etkilemiyor diye biliyorum. Doğru mu problem olur mu?

Şimdilik bu kadar. Cihazı aldığımda gerekli testler ve incelemeyi yapacağım.
Yorum ve soruları bekliyorum (y)

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle hayırlı olsun. :) 8 GB RAM yeterli bence, bazı oyunlarda üstüne çıkabiliyor tabii. Çok kafana takılmasın, garanti kapsamını girip girmediğini bilmiyorum. Kullanma kılavuzunda garanti kapsamında nelerin etkili olduğuna bir göz at, inan sıkılmazsın. Bir çok bilgi orada mevcut yada Asus sitesine mail gönder, onlar sana gerekli açıklamayı yapar. Şimdi birisi çıkıp der, hayır garanti karşılamaz vs. Bir bakarsın garanti bunu önemsiz bulur. Kesin bilgi edin.
''Şöyle bir bilgi var, kasa kapağı açıldığı an garanti kapsamından çıkar.''

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı