[Alındı] GT 1030 ve R3 1200 Sistem

Arkadaşlar nihayetinde bilgisayarı almış bulunmaktayım. Oyun oynamıyorum. Kısa 2D ve 3D jenerikler icin aldım. Kasa 1800TL, monitörle 2335TL tuttu. Birde internetten getirtirseniz pahalıya geliyor. Çevrenizdeki bilgisayarcılara gidip indirimli alabilirsiniz, getirtiyorlar.
Sizce nasıl sistem?

• Adata 4GB 2400MHZ DDR4 Cl17
  • MSI A320M PRO-VH PLUS AM4 AMD Ryzen™ DDR4 3200+MHz (O.C.) USB 3.1 Anakart
  • MSI GeForce GT1030 AERO ITX 2G OC 2GB GDDR5 64Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı
  • AMD Ryzen 3 1200 3.1GHz 8MB 4 Çekirdek
  • Toshiba 1TB 3.5'' 7.2k SATA 3.0 Gb/s 32MB dahili Harddisk DT01ACA100
  • PowerBoost Royal Serisi VK-G1008S USB 3.0 Midtower Kasa 300Watt

Hayırlı olsun güç kaynağı ve RAM olmamış sanki.(n)
Yok PSU bu sisteme yetiyor fazlasıyla. RAM konusunda haklısın ama şimdilik idare eder.

Çevremizdeki bilgisayarcıların pek de uygun fiyatlı getireceğini sanmıyorum. RAM miktarını 8 yapmalıydınız ve yanına bir de SSD daha güzel olurdu.
Tam tamına 1800 TL tuttu kasa. SSD icin bütcem yetmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı bilgisayarcılar (bakkaldan bahsetmiyorum işinin hakkını verenler için) gerçekten de ucuza veriyorlar. G4560 sormuştum internette ve mağazalar da 300 TL iken bana 200 TL demişti. Hayırlı olsun güle güle kullan. Bu arada ADATA RAM nasıl? Memnun musun? Mavi ekransız kullanırsınız umarım.

Bazı bilgisayarcılar (bakkaldan bahsetmiyorum işinin hakkını verenler için) gerçekten de ucuza veriyorlar. G4560 sormuştum internette ve mağazalar da 300 TL iken bana 200 TL demişti. Hayırlı olsun güle güle kullan. Bu arada ADATA RAM nasıl? Memnun musun? Mavi ekransız kullanırsınız umarım.
Sıkıntı yok. BIOS güncel, Windows10 yüklü. PSU 450 W. Redrock olarak değiştirttim. PSU'nun 8 pin CPU kablosu kısa geldiği için.

Hayırlı olsun güç kaynağı ve RAM olmamış sanki.(n)
Kardeş Redrock 450W var şu an. 8pin CPU kablosu yetişmediği için değiştirttim. RAM ileride 8 GB yaparım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı