[Alındı] GTX 1060'lı Sistem ve Sürpriz

Öncelikle konularıma mesaj yazan ve yardım etmeye çalışan bütün herkese çok teşekkür ederim. @Asım Demir @Sisyphos_ @realtrooper @TRSami01 @Pantheon @yasugan @EFSANEBRAD @o_ulcan @Toshirou @Mehmet Ali Caliskan @Kasa Kasa @matadoria @FSX Uludağ @VaLaK @Alpella35 @tayfun48 @ahmetcila @Jira @Nazım Paşa @BERWAR @midgardian @Selim Eren @Mrtzkyldz @The Man From E.A.R.T.H. @1Sosyopat @aybrktrhn
Ayrıca @Kasa Kasa ayrı teşekkürlerimi sunuyorum, çok yardımcı oldu ve her sorumu anında yanıtladığı için.
-Evet şimdi başlayalım öncelikle yaklaşık 11.000 TL civarı param vardı ve bu para ile aşağıdaki sistemi %90 almayı düşünüyordum.
★ Intel Coffee Lake Core i7 8700K 3.7GHz 12MB Cache LGA 1151 İşlemci
★ Asrock Z370 Pro4 Intel Z370 4266MHz O.C DDR4, Quad CrossFireX, HDMI, DVI-D, D-Sub, 2 Ultra M.2, Coffee Lake VR Ready ATX Anakart
Team DDR4 16GB(2x8GB) 3200MHz NIGHT HAWK Kırmızı LED Dual Kit Ram Bellek (TM4NH320082RD)
Palit GeForce® GTX1080 Dual O.C Edition 8GB 256Bit GDDR5 Ekran Kartı (NEB1080U15P2-1045D)
Seagate Barracuda 2TB 3.5" 7200RPM 64MB Cache Sata 3 Masaüstü Disk (ST2000DM006)
★ Samsung 960 EVO 250GB 3200-1500MB/s M.2 PCI-E NWMe 3.0 SSD (MZ-V6E250BW)
Dark AquaForce W240 Intel ve AMD Tüm Soketlerle Uyumlu Sıvı Soğutma Sistemi (DKCCW240AM4)
Dark Spartan 5 Fanlı, RGB LED ve Uzaktan Kumandalı, Akrilik Yan Panel ATX Oyuncu Kasası (DKCHSPARTAN)
High Power 750W 80+ Bronze 56A@12V Güç Kaynağı (HPG-750BR-H12S)
Dell 24" S2417DG 2560x1440 1ms / 165Hz DP / HDMI G-Sync Gaming Monitör
-Bu sistem benim toplayacağım zaman yaklaşık 11.000 TL ediyordu. Şimdi ne kadar bilmiyorum ama aşağı yukarı aynı fiyata denk gelir yine sihirbaz ile topladığınızda. Dedim bu kadar aşırıya kaçmaya gerek yok orta düzey bir bilgisayar toplamak en iyi şimdilik kendimi dedim ve o artan para ile kendime bir sürpriz yapayım dedim. Sonra fikrimi değiştirdim ve 6800 TL Monitör ve Kasa dahil bir sistem topladım kendime aşağıdaki gibi .

-Bu aldığım sistem, ben aldığım zaman 5500 TL gelmişti. Buradaki tek değişiklik ise aynı model ve aynı marka olan High Power 500w 80+ sadece High Power 600w 80+ yaptım. Toplam Kasa Tutarı : 5500 TL
-Monitör : Samsung LC24FG70FQMXUF 23.5" 1ms (2xHDMI+Display) Full HD Curved VA IPS Monitör : 1300 TL
-TOPLAM: 5500 TL + 1300 TL = 6800 TL bana toplam maliyeti bu sistemin. Tabii ki ekstralar var daha.
-Peki şimdi gelelim 11000 TL paran vardı 6800 TL harcamışın. Peki nerede diyeceksiniz bu kalan 4200 TL. Hemen anlatayım bu 4200 TL üstüne 1300 TL daha ilave yaptım. 5500 TL oldu toplamda ona da kendime kıyak yapıp iPhone X aldım :)

-Kasa parçalarının kutuları ( Genel Görünüm) HDD kutusu göndermemişler. Çokta önemli değil gerçi.

-Ryzen 5 1600 Kutu İçerik

-Samsung 960 Evo Kutu İçerik

-Corsair 2x8 (16GB) DDR4 3000MHz RAM

-High Power 600W 80+ PSU

-ASUS B-350M K Prime Anakart

-Ve beklediğiniz görmek istediğiniz : Ekran Kartı Asus GTX 1060 Rog Strix RGB

-Arkadaşlar bu sadece başlangıç daha atacağım çok içerik var bu konu hakkında. Bazı arkadaşlar bu konuyu bekliyordu onlar mağdur olmasın diye ufaktan atmak istedim, internetim yok şu an gerçekten kaç gündür açtırmaya çalışıyorum bir sorunu çözemediler. Mobil internetten uğraşıyorum şu anlık. İnternetim bağlandığı an geri kalan tüm detayları atacağım. Bilgisayar ve kasanın görüntüsünü paylaşmadım biliyorum ama internetsiz açmanın bile bir anlamı yok. Ekstra olarak klavye, kulaklık, mousepad, mouse, oyuncu koltuğu aldım. Onlarında kutu içeriklerini, fiyatlarını ve resimlerini paylaşacağım merak etmeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı olsun sisteminiz. Ama ben AMD Ryzen yerine Intel 8. nesili tercih ederdim. iPhone X yerine de S8, S8 Plus ya da Note 8 tercih ederdim. Tabii ki bu tercih meselesi. 8. Nesil makul bir sistem ile S8'in de aynı paraya geleceğini düşünüyorum. Tekrardan hayırlı olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben, sen değilim işte bunu unutma. Sen istediğini alabilirsin, sana bol şans. Ben %0 pişmanım. Sistemim de telefonum da kusursuz. İkisi de istediğim herşeyi çok çok fazlasıyla karşılıyor.
Ben sadece 6000TL verdikten 1-2 yıl sonra üretici firma tarafından "güncellemeler" ile yavaşlatılacak bir telefon almam. Ama bu kişisel tercih meselesi. Belki çok paran vardır 2 sene olmadan değiştirirsin. Ya da tasarımı çok hoşuna gitmiştir ve markaya özel bir sempatin vardır. Hayırlı olsun iyi günlerde kullan. [emoji106]

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Technopat mobile app

Klawye, mouse, kulaklık vs donanımları daha kaliteli firmalardan alsan daha güzel olabilirdi. Konu açarak Amazon üzerinden yardım alarak daha kaliteli ürünler alınabilirdi. Ama olsun herkesin kendi tercihi.
Monitör olarak DVI-Dual veya Display Port ile bağlayınız. O zaman 144 HZ seçeneği çıkar.
Telefon konusunda ben de arkadaşlarla aynı fikirdeyim. İphone X yerine 8 alsan daha iyi olurdu. Bana göre o fiyatı haketmez. 8 daha iyi olurdu. Tabi yine dediğim gibi tercih meselesi herkesin. :) Senin için rahat ve beğendikten sonra gerisinin önemi yoktur.
Donanıma gelirsek Ryzen aldıysan 1080P den çok 2K ya yönelebilirdin. Ryzen işlemiler 1080P de yaklaşık %10 ile %20 arası daha düşük kalıyor İntel'den. Monitör böyle kalsada olurdu zaten veya 75 HZ bir monitör ile 2k görüntü aldırırdık sana. :) Ekran kartını 1070 yapardın daha zevkli olurdu. :)
Bu monitörlede DSR haricinde 2K görüntü alabiliriz. (Gerçek 2K ya oldukça yakın oluyor) Böylece işlemci ve ekran kartı potansiyelini tam anlamıyla almış olursun. 1060 ile 2K da biraz ayarları düşürürsün ama işte 144HZ anlamı kalmaz bu sefer. Neyse yardım gereken konularda ayrı konu açıp yardım istersen daha hızlı çözüme ulaşırsın.
Son olarak hayırlı olsun. Bol bol oyun testlerini de eksik etme bence. :) İnceleme konularının en zevkli kısımlarıdır. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı