[Alındı] R5 1500X ve GTX 1060 Sistem

Herkese merhabalar.
Sistemi nihayet tamamen toplamış vaziyetteyim. Parçaları tek tek alarak bu günde son parçayı koyarak sistemi bitirdim. Bazı parçalar Vatan'dan bazılarını da Sinerji'den elden satın aldım. Hemen sistemi yazayım:
R5 1500X Sinerji 830 TL
Zotac GTX 1060 6 GB Vatan 1470 TL
Asus TUF B-350M Plus Gaming Sinerji 475 TL
Xigmatek Glare 7A 600W 80+ kasa Vatan 450 TL
Kingston 8 GB HyperX Predator Black DDR4 3000MHz Vatan 545 TL

Fotoğraf yüklemeye çalıştım fakat yapamadım. Sanırım beceremedim. Bu arada anakartı tamamen süpriz bir şekilde aldım. Çünkü özellikle Neko arkadaşımızın tavsiyesiyle Gigabyte AB350M Gaming3 modelini alıcaktım fakat stok yoktu. O yüzden bu anakartı satın aldım. Görünüş olarakta hoşuma gitti M2 soket ve USB girişleride hoşuma giden nedenler arasında. Parçalar hakkında sormak istedikleriniz ve önerileriniz varsa dinlemeye hazırım. Parçalarla vakit geçirdikçe incelemelerimi de buraya yazacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın içerisindeki PSU nedir? Bu arada hayırlı olsun.
Kasanın içinde Tauro M Plus bu model PSU mevcut. Satın alırken bizzat ürünü açtırdım 80 Plus mı diye çünkü emin olamadım. Ama 80 Plus bir güç kaynağıymış. Kasa montajı yaparken çok fazla zorlanmadım. Anakartımın mATX olmasından dolayı. ATX anakartlar için problem olabilir özellikle bağlama ve kablolama kısmında. Fanları çok sessiz çalışıyor bu kadarını beklemiyordum. Sesli çalışmasını göze alarak satın aldım ancak sıfır ses var. Bu noktada ekran kartımında fanları beni oldukça mutlu etti. Sessiz bir kasayı sadece youtube videolarından görebiliyordum çünkü :). Kasadan devam edeyim ön ve iki yan paneli temperli cam evet bildiğiniz cam plastik değil. Oldukça kaliteli bir duruşu var bantları çıkardıktan sonra duman rengi bir camla karşılaştım ve oldukça hoş duruyor. Kasayı ekran kartı ve anakartı büyük seçmek isteyenler için sorun olabilir bunu belirteyim. Sıvı soğutma için üst tarafında gayet yeterli bir şekilde fan yuvaları ve adetleri mevcut. Toplamda 7 adet fan takılabiliyor ve 4 adet fan ile birlikte 600 W lık bir PSU ile gelmekte. Tek sorun kabloları saklama ve montaj etmede biraz sınıfta kalıyor sonuçta bir Cooler Master veya Corsair değil. Fiyatına göre tercih edilebilir. Sorularınız varsa cevaplayabilirim. İyi günler.

Öncelikle hayırlı olsun. (y) Bende R5 1500X+GTX1060 tabanlı bir sistem topluyorum.
Ekran kartı konusunda ben MSI tercih edecektim fakat sizin fiyatı görünce Zotac'da düşünmedim değil.
Ekran kartı hakkında biraz daha ayrıntı verebilir misiniz?

Tabi ki sizin sisteminiz de hayırlı olması dileğiyle. Öncelikle ısınma konusunda bir problem yaşamadım. Elimde AC Origin var onda herhangi bir fps düşüklüğü ya da drop yaşamadım gayet akıcı ve güzel değerler. Kart zaten ısınan bir kart değil o yüzden sıcaklık konusunda söyleyecek bir şey yok zaten. Kart fanları belirli bir sıcaklığa gelince çalışmaya başlıyor ve sabit o sıcaklıkta kalıyor yanı sıra karttan fan sesi ile ilgili kötü yorumlar görmüştüm bunun farkında olarak aldım ancak ses ile alakalı da bir sıkıntım olmadı şu ana kadar. Ben karttan şu anlık memnunum daha 2 hafta olmadı kullanalı ama bir sorun çıkarmadı bana. Düşünebilirsiniz Zotac markasınıda.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı