[Alındı] i5 6400 - GTX 960 Tabanlı Sistem

ozgunsbkyy

Hectopat
Makaleler
1
Öncelikle telefondan yazıyorum onu belirteyim kuralları aşar isem şimdiden özür diliyorum.

Vatandan topladığım sistem şu şekilde;

Zalman Z3 plus 600w LE Mid ATX Kasa : 340 TL

Kingston SSD 120 Gb 500/500MB: 203 TL

Western Digital 3.5" 1TB Harddisk : 202 TL

MSİ 2Gb Gtx 960 Ekran Kartı : 660TL

Kingston CL14 2133MHZ 8GB RAM : 145 TL

MSI Bazooka Anakart : 330TL

i5 6400 Skylake işlemci : 670 TL

Sistem diğer hafta içi elimde olur sanırım. İyi kötü bir şeyler yapmaya çalıştım. Sizlerinde önerileri var ise tekrar parçaları değiştirme imkanım olabilir. Ayrıca bir diğer konu işlemci fanı Skylake lerde olmuyordu sanırım, bu konuda tavsiyesi olan var mı fan almama gerek var mı ?

Öncelikle telefondan yazıyorum onu belirteyim kuralları aşar isem şimdiden özür diliyorum.

Vatandan topladığım sistem şu şekilde;

Zalman Z3 plus 600w LE Mid ATX Kasa : 340 TL

Kingston SSD 120 Gb 500/500MB: 203 TL

Western Digital 3.5" 1TB Harddisk : 202 TL

MSİ 2Gb Gtx 960 Ekran Kartı : 660TL

Kingston CL14 2133MHZ 8GB RAM : 145 TL

MSI Bazooka Anakart : 330TL

i5 6400 Skylake işlemci : 670 TL

Sistem diğer hafta içi elimde olur sanırım. İyi kötü bir şeyler yapmaya çalıştım. Sizlerinde önerileri var ise tekrar parçaları değiştirme imkanım olabilir. Ayrıca bir diğer konu işlemci fanı Skylake lerde olmuyordu sanırım, bu konuda tavsiyesi olan var mı fan almama gerek var mı ?
Tabiki de soğutucu almalısınız. Vatan da 50-60 tl gibi bütçeli ve 1151 sokete uygun soğutucular var. İşlemciye soğutucu almadan olur mu?

Sonunda "k" ibaresi olmayan işlemciler yanında stok soğutucularıyla beraber gelir. OC yapamayacağınız için stok soğutucu yeterli olacaktır. Tabii ki sisteminizin daha serin çalışmasını isterseniz harici bir soğutucu alabilirsiniz.

Sonunda "k" ibaresi olmayan işlemciler yanında stok soğutucularıyla beraber gelir. OC yapamayacağınız için stok soğutucu yeterli olacaktır. Tabii ki sisteminizin daha serin çalışmasını isterseniz harici bir soğutucu alabilirsiniz.
Aynen. Zaten 50-60 tl gibi bir soğutucu çok güzel bir performans verecektir.

Vatan'dan alıyorsanız ekran kartınızı Sapphire R9 380 ile değiştirmenizi tavsiye ederim 75TL kar ile aynı performansı alacaksınız. Bu şekilde ikinci bir ram için yatırım olacaktır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı