[Alındı] RX580 Sistem

Sizlere danışarak topladığım Ryzen tabanlı sistemimin ekran kartını tanıtmak istiyorum.​

Sistemin ekran kartı:

• Referans olarak 1340 MHz değerinde çalışan kartımız 'Gaming' ve 'OC' olarak 2 farklı profilde bu değeri yükseltme olanağı sağlıyor. [Gaming:1365MHz / OC: 1380MHz]
  • DirectX 12 ve Vulkan gibi ileri dönük teknolojileri desteklemesi kartın değerini arttırıyor.
  • Kartın ön yüzünde 2 adet fan Bulunmakta ve arka tarafında hem kartı koruyan hem de pasif soğutma sağlayan bir plaka mevcut. [?]
  • HDMI ve DisplayPort girişleri bulunmakta. [DVI-D'de mevcut]
  • Programlanabilir RGB led ile kasanızı bir nebze aydınlatabiliyorsunuz.
Kutu ve İçeriği:

Kutu.jpg

kutu2.jpg
kutu3.jpg
kutu4.jpg
kutu5.jpg
kutu6.jpg
kutu7.jpg
kutu8.jpg

Kişisel Yorumum: Kutu içerisinde gelen çok bir parça yok lakin az ve öz olması benim hoşuma gitti. Sade ve güzel renkler seçilmiş. Portların zarar görmemesi için koruyucular var. Aklına Gigabyte ve RX580 hakkında bir şey takılan varsa şunu söyleyebilirim; Görünüş beklentiyi fazlasıyla karşılıyor ve performansında öyle olduğunu sistemimi birleştirdiğim zaman deneyimlemeyi umut ediyorum. Kısa bir İnceleme yapmak istedim hatalarım varsa düzeltiniz lütfen. Herkese iyi forumlar!

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir Aorus XTR modeli değil elbet fakat az hızaşırtma ile XTR hızına ulaşman mümkündür.

Hocam hız aşırtma için uygun ortamı sağlayamadım. İşlemciyi değilde RAM ve Ekran kartını biraz zorlamayı düşünüyorum ki oda 80 en fazla 85 dereceye kadar yaparım. Mümkün olduğunca zorlama niyetim yok sistemi.

Ben ekran kartına hızaşırtmadan bahsettim zaten afterburner ile voltajsız +60 Core değerinde hızaşırtırsan XTR ile aynı boost hızına ulaşırsın.
Tabiki dediğiniz gibi ama yukarıda da dedim kasa fanlarım bile çalışmıyor şuan :) Ayrıca normal hızında oyunlarda 74 dereceye kadar çıkıyor şu haliyle. Pek bilgim olmamasından mütevellit mümkün olduğunca sağlıklı bir ortam oluşturana kadar 'safe' kalacağım:ROFL::ROFL:

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı