[Alındı] Ryzen 7 2700X Sistem

• Konuyu başlatan Wero
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 39
  • Görüntüleme 4B
Bugün yaklaşık 1,5 ay kadar kullandığım sistemimi tanıtacağım. Parçalar :

- AMD Ryzen 7 2700X / Wraith Prism
- AORUS X470 Gaming 5
- Gskill Ripjaws4 2x8GB 2933MHz
- Corsair Carbide Clear 400C Beyaz
- CM MasterWatt 650W 80+ Bronze
- Corsair Force 3 120GB SSD

Parçaları Amazon.com ve Amazon.de karışık olarak aldım. Kasayı malum ülkenizden aldım :) SSD daha önceden vardı. Bana şu an için yetiyor hatta 35GB boş alanım mevcut. İleride 1TB HDD ve 250GB M.2 SSD planım var. Ekran kartı henüz almadım. Black Friday’de almayı planlıyorum. O zamana kadar yine bayağı param olmuş olacak :)

Performans: Cinebench R15’te çoklu çekirdek, stok hızda 1751 puan aldım. Tekli çekirdeği henüz yapmadım :) Ekran kartı çöp olduğu için oyun testlerini daha sonra eklerim :D

Sıcaklıklar: Yaz sıcağında güç tasarrufu moduna aldım. Genel olarak 35-40 derece. Yüksek performansa aldığımda ise tam yükte 72 derece gördüm. Tabi bu sırada işlemci 4.2GHz’lere çıkıyor :) Boşta ise 40-50 derece civarı.

Görselleri birazdan atacağım.

Dosya Ekleri

• IMG_2777.JPG
    IMG_2777.JPG
    62,4 KB · Görüntüleme: 283
  • IMG_2778.JPG
    IMG_2778.JPG
    73,7 KB · Görüntüleme: 292
  • IMG_2779.JPG
    IMG_2779.JPG
    91,3 KB · Görüntüleme: 286
Son düzenleyen: Moderatör:
Ne zaman Black Friday? Ben de monitör alacaktım. Hatta konusunu bile açtım dün indirim var diye Hepsiburada'da ama şimdi almaktan vazgeçtim. O zamana düşünebilirim.

Hayırlı olsun.

Sanırım 2. sistemim 2700X olacak. :)
Alacaksanız öneririm ben :) Gerçekten beklediğimden fazla güçlü çıktı. Sizde zaten video ve fotoğraf işliyorsunuz, geçme zamanınız gelmiş bence :D
O kabloları hangisi en yakınsa sadece onu kullan bir tanesi yeterli,sonra sitesinden driver indiriyorsun istedeğin rengi yapabilirsiniz.
Bu arada az önce 2. SSD'mi bağlarken bir deniyim dedim, haklıymışsınız. Tek kabloyla çalışıyormuş, teşekkürler :)

Hayırlı olsun hocam güzel sistem ekran kartınıda aldığınızda efsane olur.
Teşekkürler. Güzel indirim tutturursam o da olacak :)
Güncelleme:
Sapphire Nitro+ RX Vega 56 alındı. Akşam görselleri yüklerim. Birde 300-400 FPS alınca hafif bir CW sesi var gibi, normal sanırım bu FPS değerlerinde?
@Akif rica etsem başlığı “[Alındı] Ryzen 7 2700X ve Vega 56 Sistem” olarak değiştirebilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı