[Alındı] Sony Xperia Z3 İncelemesi

• Konuyu başlatan Azyer_Cokisyapar
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 5B
Herkese merhaba. Dün akşam 1800 liraya n11.com'dan bu telefonun bakır renkli olanını satın aldım. 2 sene teleservice garantisi altında olan cihazın kutusundan 3,5 mm girişli kulaklık, usb 2.0 veri kablosu , şarj adaptörü ile kitapçıklar çıkıyor. Bir günlük deneyimimi sizlerle paylaşayım. Dış görünüm olarak telefon ince ve kaygan. Elimde telefonu tutamıyorum açıkçası. Tek el ile düşürmeden kullanabilmeniz çok zor bir olay. Er yada geç düşeceğini biliyorum. Koyduğunuz zemin azıcık eğimli olsa kayıp düşer. Yalnız gerçekten çok şık bir görünümü var. Kulaklığı ise berbat ötesi. Pazarda satılan 1 liralık kulaklıklardan alıp üzerine Sony logosu basılmış. Üzerinde ses açma kısma düğmesi bile yok. Sadece arama cevaplama düğmesi var. Kulak içi olmaması da kötü. Sesi az veriyor ve berrak değil. Kablo kalitesi de çok kötü. Arayüz olarak ise yağ gibi akıyor adeta. Android 4.4.4 yüklü olarak geliyor. Takılma donma yok. Yalnız rami temizleme olayı yok. Oyun olarak Dead Trigger 2 ile Sonic te kasmalar yaşadım. Asphalt 8 ve Modern Combat 5 te ise sorun yok. Telefon çok ısınıyor arkadaşlar. Kışın gelmesiyle soğuk havalarda beni ısıtıcak en azından . Pil performansı çok çok tatmin edici. %67 dolu olan bataryayı ertesi gün akşam 5 gibi bitirebildim. Kamera olarak ise hayal kırıklığı yaşadığımı söyleyebilirim. Z3 ve Z3 Compact modellerin kameralarında üretim hatası varmış arkadaşlar. Ekranın ortasında pembe bir doku oluşuyor. Google'a Sony pembe kamera diye aratın çıkar. Yaptığım araştırmalarda bunun donanımsal bir sorun olduğunu okudum. Servise vermek zorunda kalacağım. Özetlersek bu telefonu aldığıma pişman değilim dersem yalan olur. Almak istiyorsanız bir kaç ay bekleyin derim.

DSC_0013~70.JPG img_1544_unboxing-sony-xperia-z3.jpg z3d4.jpg Xperia-Z3-Dual-Unboxing-8.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
1800₺ para verip kalitesiz aksesuarla karşılaşmak, kamerada sorun yaşamak veya oyunun kasması gerçekten can sıkıcı durumlar. Geri iade imkanın varsa iade et ya da başka bir cihazla değiştir. Yoksa da hayırlı olsun, güle güle kullan. :)

Kulaklık hep dandikti. Türkiye'ye dandik kulaklıklar geliyor hep. İlk başta yazılım oturmadığı için telefon performansı tam oturmayabilir. Kısa sürede düzeltilir güncellemeler ile. Gereksiz programları da devre dışı bırakın ya da kapatın. Oyun kasması ve ısınma sorunu halledilebilecek ve ilk planda önemsiz sorunlar. Hayırlı olsun.

Peki kamerası için ne diyorsunuz? Telefonu beyaz ve sarı zemine tutunca ekranın ortası pembeleşiyor fakat gökyüzü yada renkli bir silüette ise hiçbir problem yok. Sizce bu pembeleşme sorunu donanımsal mı yazılımsal mı? Bu genel bir sorunmuş. Retrica ve google camera yükledim onlarda da aynı sonuç. Sizce servise mi vereyim yoksa güncelleme çıkmasını mı bekleyeyim.? @Egemen Fotolar aşağıda ;

681848484913.jpg
pembe-kamera-sorunu-2.jpg
pembe-kamera-sorunu-5.jpg

Kamerada sıkıntı olduğu belli. Yazılımsal olma ihtimali daha baskın geliyor bana. Tüm fotoğraflarda olsa donanımsal derdim de. XDA'da bu konuda bir şey var mi bir oraya bak bence. Yazılımsal ise vermeye gerek yok sonuçta güncelleme ile hemen halledilir böyle bir sorun.

O telefonu yakın bir arkadaş sayesinde ben de test ettim. Kulaklığı gerçekten biraz büyük :) Ses kalitesi olarak idare edecek seviyede olsa da ben o kulaklığı kullanmaya devam etmem mesela.

Telefon pek ince sayılmaz, kaygan olduğu doğrudur, mutlaka pencereli kılıf ile kullanılmalı, kırılması içten bile değil.
Su geçirmez kasa olması şahane bir özellik, istediğin zaman telefonu yıkayabiliyorsun veya arkadaşlarına hava atabiliyorsun.
Batarya performansı gerçekten çok başarılı, Z2'deki başarı devam ediyor.

Kamera konusunda paylaştığın fotoğrafların gerçekçilik değeri yok. Zaten forumda 1MB sınırı var, kimse gerçek kalitede fotoğraflar koyamıyor :)

Test ettiğim için söylüyorum, öyle ahım şahım bir kamera değil. Yüksek MP değerine falan atlanılmasın sakın ha.
Düşük ışık altında çok akıcı olmadığını kesinlikle söyleyebilirim. Bu soruna LG G2'de de rastlamıştım ancak bu yazılımsal oluyor genelde.

Her telefonun ilk çıktığında 1-2 eksiği olur, yazılımsal bir sıkıntı ise gelip geçer, dert edilmeye gerek yok yani.

Işıklı ortamda çok şahane video ve fotoğraflar çektiğini de hatırlatırım.

Gökhan zaten en iyi çekimi 8 MP'de yapar telefon. Bir de Manuelde sahneye uygun ayar yapılırsa mükemmel sonuçlar veriyor. Kaldı ki otomatik modu bile gündüz çok iyi. Nerdeyse DSLR çekimi gibi ışık iyiyse. Karanlıkta yapacak bir şey yok. DSLR flashı bile fayde etmiyor.

O kulaklık ile müzik dinlenmez bir de bence kimse devam etmez o kulaklıkla. :)

Kırılma konusunda Z3 tam nasıl bilmiyorum ancak öyle kolay kırılmıyor. Geçen baya yüksekten düşürdüm çok şükür bir şey olmadı. Kılıf, ekran koruyucu da kullanmıyorum. Bu konuda benim onayımı aldı.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı