[Alındı] Sony Xperia Z3 Compact Black İncelemesi

Öncelikle herkese merhaba!
Babamın karne hediyesi olarak aldığı Sony Xperia Z3 Compact' ın incelemesini sizlere sunuyorum.

Kutu içeriği:
MH410 kulaklık
Jarj adaptörü
Usb kablosu
Kullanım talimatları
Önemli bilgiler
Hızlı başlangıç kılavuzu

Ürünün kutusu:
DSC_0029.JPG

Kutu içeriği:
IMG_20150125_162425.jpg

Ürünün dış görünümü:
Not: Fotoğraflar Samsung Galaxy Wonder ile çekilmiştir. Kumlanma normaldir.
IMG_20150125_162507.jpg

Ürünün yanları alüminyum üstü plastik kaplama. Düşmede daha dayanıklı olması için Sony böyle bir tasarım ortaya çıkarmış. Trılumınos IPS 1280x720 çözünürlüğün de ekran kullanılmakta görüş açısı gayet tatmin edici.
IMG_20150125_162452.jpg

IMG_20150125_162515.jpg

IMG_20150125_162632.jpg

IMG_20150125_162833.jpg

Z3 Compact'ın ekranı 4.6". Bence ne büyük ne küçük ideal bir boy. Ele tamamı ile oturuyor.
IMG_20150125_163029.jpg

IMG_20150125_163234.jpg

Kulaklık:
Mh410
Kulaklık' ın ses kalitesi kötü değil ancak bir amiral gemisi telefondan daha kaliteli bir kulaklık çıkmasını beklerdim.
DSC_0028.JPG

Antutu Benchmark v5.6 performansı:
Screenshot_2015-01-25-17-21-43.png

Screenshot_2015-01-25-17-22-27.png

CPU-Z

Screenshot_2015-01-25-17-23-38.png

Depolama alanı:
Cihaz 16 GB. 11.57 GB boş olarak geliyor. Sistem, kendine 4.5 GB kadar bir depolama alanı tutuyor.
Screenshot_2015-01-25-16-49-14.png

Cihaz 2600 mAh batarya kullanmakta. Stamina modunda 2 günü rahat bir şekilde çıkarıyor.
Xperia-Z3-battery-640x480.png

Z3 Compact ile çektiğim (Süper otomatik mod )bazı fotoğraflar:
Not: Forum da dosya yükleme sınırı olduğu için fotoğrafları 1920x1080 boyutun da ayarladım. Kalite düşüklüğü olmuş olabilir.
DSC_0026.JPG

Arka plan bulanıklaştırma modu:
20150125_163827.jpg

Ekran: 4.6" HD IPS + Triluminos, 460 nit parlaklık
Ek Özellikler: IP68 sertifikasıyla suya ve toza karşı dayanıklılık
Kalınlık/ Ağırlık: 8.6 mm / 129 gram
İşlemci: 2.5 GHz Snapdragon 801
Grafik İşlemci: Adreno 330
RAM: 2 GB
Depolama: 16 GB + 128 GB' a kadar microSD
İşletim Sistemi: Android 4.4.4 KitKat
Ana Kamera: 20.7 Megapiksel / 1080p + 4K video kaydı, 1/2.3 inç lik sensör
Ön Kamera: 2 Megapiksel / 1080p video kaydı
Batarya: 2600 mAh
Nano sim

Ürünü Vatan Bilgisayar dan 1700 liraya aldım. Benim cihazımın kamerasında pembeleşme sorunu yok

Sonuç olarak üründen gayet memnun kaldım. Tek beğenmediğim yanı kulaklığı, kapaklarının açıkken çok hassas olması ve kopacakmış hissi uyandırması. Kamerası gayet iyi. Şuana kadar performans testi yaptığım oyunlar: Gta San Andreas, Asphalt 8 ve Real boxing bu oyunlar da hiç takılma ve kasma yaşamadım. En yüksek grafikler de oynamama rağmen hiç takılma yaşamadı. Sanırım Hd ekranın, Adreno 330' un ve Snapdragon 801' in birleşiminden Sony mükemmel bir cihaz oraya çıkmış. Almak isteyenlere tavsiye ederim.

@Batuhan Yılmaz. Size birkaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim. :)

1- Telefonu aldığınızdan beri telefonun arayüzü hiç sizi sıktı mı ?
2- Hiç kasma yaşadınız mı ?
3- Kamerada eksik gördüğünüz noktalar var mı ?
4- Kamerada pembeleşme sorununun çıkma olasılığı nedir ? ( telefonu yakında alacağım. )
5- Isınma sorunu var mı ?

- Arayüz olarak sadelikten yana olduğum için arayüzden hiç sıkılmadım.

-9 aydır kullanıyorum ve bir defa olsun hiç kasılma yaşamadım.

- Video kalitesi çok başarılı, fotoğraf kalitesi de öyle ama video kalitesi kadar başarılı değil. Ayarları bulunduğunuz ortama göre başarılı bir şekilde ayarlarsanız çok güzel kareler yakalayabilirsiniz.

- Pembeleşme bahsini günlük kullanımda herhangibir fotoğraf, belge çekerken yaşamadım. Sadece, kamerayı bembeyaz bir duvara veya A4 kağıdına tuttuğumda ufak bir pembelik fark ettim. Günlük kullanımda yakaladığınız karelerde pembelik görmeyeceğinizden emin olabilirsiniz.

- Günlük kullanımda telefonu kullanırken, çok ısındığını görmedim bugüne kadar; 30 - 35 dakika kadar oyun oynarsanız, skype üzerinden görüntülü görüşme yaparsanız yüksek sıcaklığı hissediyorsunuz. Bu da gayet normal. Cihazın tasarımından dolayı sıcaklığı size, diğer cihazlara kıyasla daha fazla hissettirecektir. Ancak, emin olabilirsiniz ki mobil platformunda en az ısınan cihazlar arasında hâlâ yerini koruyor.
@TeknoManyak

Ram kullanımı, kurduğunuz uygulamalara göre değişiklik gösterebilir. Cihazı ilk açtığımda 1.2 gb ram serbest haldeydi. Bugüne kadar hiç ram temizleme ihtiyacı duymadım. İçiniz rahat olsun. @igayin61

Screenshot_2015-09-19-10-35-36.png

- Arayüz olarak sadelikten yana olduğum için arayüzden hiç sıkılmadım.

-9 aydır kullanıyorum ve bir defa olsun hiç kasılma yaşamadım.

- Video kalitesi çok başarılı, fotoğraf kalitesi de öyle ama video kalitesi kadar başarılı değil. Ayarları bulunduğunuz ortama göre başarılı bir şekilde ayarlarsanız çok güzel kareler yakalayabilirsiniz.

- Pembeleşme bahsini günlük kullanımda herhangibir fotoğraf, belge çekerken yaşamadım. Sadece, kamerayı bembeyaz bir duvara veya A4 kağıdına tuttuğumda ufak bir pembelik fark ettim. Günlük kullanımda yakaladığınız karelerde pembelik görmeyeceğinizden emin olabilirsiniz.

- Günlük kullanımda telefonu kullanırken, çok ısındığını görmedim bugüne kadar; 30 - 35 dakika kadar oyun oynarsanız, skype üzerinden görüntülü görüşme yaparsanız yüksek sıcaklığı hissediyorsunuz. Bu da gayet normal. Cihazın tasarımından dolayı sıcaklığı size, diğer cihazlara kıyasla daha fazla hissettirecektir. Ancak, emin olabilirsiniz ki mobil platformunda en az ısınan cihazlar arasında hâlâ yerini koruyor.
@TeknoManyak

Ram kullanımı, kurduğunuz uygulamalara göre değişiklik gösterebilir. Cihazı ilk açtığımda 1.2 gb ram serbest haldeydi. Bugüne kadar hiç ram temizleme ihtiyacı duymadım. İçiniz rahat olsun. @igayin61

Eki Görüntüle 105539

Peki Z2 mi daha iyidir Z3C mı ? Benim okuduğum yazilarda büyük ekran istiyorsanız Z2 ,küçük ekran istiyorsanız Z3C alın diyorlar. Sizce de öyle mi yapmalıyım ?

@TeknoManyak
İkisi arasında pek fark yok aslında. Z3 Compact' ta kamera ve ekran iyileştirmeleri var. Z3 Compact aynı işlemcinin AC sürümünü kullanıyor. Ben, ekran için değilde çerçeve boyutu ve kasa/ ekran oranı için Z3 Compact' ı tercih ettim, Z3 Compact' ın beyaz dengesi gözüme daha hoş göründü. Kasa ve çerçevesi daha kibar olduğu için tercihimi bu yönde kullandım. İkisinden herhangi birini alırsanız pişman olmazsınız.

Herhangi bir teknoloji mağazasına gidip iki cihazıda alın elinize. Hangisi hoşunuza giderse onu tercih edin.

Şimdiden hayırlı olsun. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı