[Alındı] Thermaltake Core V31

Sonunda yeni sistemimin kasasını aldım. Vatan Bilgisayar Kocaeli şubesinden 500 liraya denk geldi ( 650W 80+ Bronze PSU ile birlikte )

**İlk İzlenimler**

Kasanın yan kapakları sağda gördüğümüz vidalar ile rahatça sıkılıp gevşetilebiliyor, vidaların yan kapaklardan çıkmaması bu tür küçük parçaların kaybolmaması adına güzel düşünülmüş bir şey.

Kasa içi tüm kabloların siyah olması sistem toplandıktan sonra derli toplu güzel bir görüntü açısından iyi düşünülmüş, ayrıca gelen PSU'nun kablolarının da siyah olması bu durumu daha da arttırıyor.

Bu kasada plastik pek bulamayacaksınız en çok hoşuma giden şeylerden biri de bu oldu. Ön kapak tamamen metal ( yan kısımlar dahil ) Önde ses ve mikrofon bağlantılarının kasanın en sağında olması kullanıcı açısından güzel düşünülmüş hoş bir ayrıntı. Ayrıca Kasanın üzerinde gördüğünüz gibi 2 adet USB 3.0 girişi bulunmakta.

Beni tek endişelendiren kısım, üst toz filtresinin mıknatıslı olduğundan dolayı kayma yapması, yerinden sürekli oynamasıydı. Bu kısımda kullanılan malzemeye ve işçiliğe ciddi anlamda bayıldım. Kesinlikle kayma yapmıyor, yerinden oynamıyor. Ayrıca mıknatıslar ciddi anlamda güçlü tutuyor filtreyi, potluk yapmıyor. Filtrenin kalitesi çok iyi güzel bir malzemeden yapılmış.

Kablo yönetimini bu kasada başarılı bir şekilde yapacağıma inanıyorum. Güç kaynağının tüm kabloları fotoğrafta görebileceğiniz gibi düz ve ince, bu durum kablo yönetimi ve güzel bir görünüm için artı bir unsur. Ayrıca sağ kapaktaki 2 adet gizli SSD yuvası 2.5 inç ürünleriniz için zekice düşünülmüş güzel başka bir ayrıntı.

Alt kısımda da üst kısımda olduğu gibi boydan boya filtre mevcut. Alt kısımdaki filtreyi 8 adet tırnak tutuyor. Arada boşluk yok tam olarak örtüyor bu filtre kasanın altını.

Güç kaynağı 80+ Bronze sertifikasına sahip Thermaltake'in Smart 650W ürünü. Kasaya montelenmiş bir biçimde geliyor ben hem incelemek hem de fotoğrafını çekmek amacıyla kasadan çıkarttım. Standart bir güç kaynağı gibi duruyor. 12V üzerinden 624W veriyor.

Özetlemek gerekirse kasayı incelediğimde içime sinmeyen herhangi bir durum ile karşılaşmadım. Kasanın iç hacminin genişliği, HDD, DVD gibi yuvaların tamamen çıkartılabilmesi, kullanılan malzemenin kalitesi beni çok tatmin etti. Umarım bu kısa izlenimim aklında bu kasayı alma düşüncesine sahip arkadaşların yararına olmuştur.

1.jpg

2.jpg

Arka kısımda 8 adet PCI ızgarası var her biri tek tek çıkartırabilip, takılabiliyor. Ayrıca sağ ve sol kapakta gördüğünüz bombeler kapakların rahat çıkartılabilmesi adına güzel düşünülmüş başka bir ayrıntı. Güç kaynağının alanı geniş, standarttan daha uzun güç kaynaklarını rahat karşılayabiliyor.

3.jpg

4.jpg

5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg

Bende bu kasayı almayı düşünüyorum kullanma kılavuzunda dvd bölmesine dvd yerine harddisk yerleştirilebildiğini gördüm o alanın fotoğraflarını atabilir misiniz?
Sizce sağlıklı bi montaj yapılabilirmi?
http://www.thermaltake.com/db/suppo...0M1WN-00_a50c772583154a3fadcad03d13b8b9a5.rar
Kılavuzun 11. sayfasında gösteriyo

Eve gidince DVD yuvalarının fotoğraflarını çekip atarım. Bence çok rahat 3.5'' HDD koyulabilir diye düşünüyorum çünkü kasa istediğiniz parça ile oynamanıza imkan sağlıyor. Mesela geçen hafta sonu kablo yönetimini düzenledim. Düzenlerken sol taraftaki kapağın arkasında kalan gizli 2.5'' yuvalarını çıkarttım 3.5''lik 3'lü HDD yuvasını en üste taşıdım böylece ön tarafta oldukça geniş ve rahat bir alan oluşturdum. Tam modüler bir kasa değil ama harddisk, ssd, dvd-rw tarzı bileşenlerinizi ya da kasanızda çok fan kullanmayı seviyorsanız fanlarınızı oldukça fazla kombinasyonlar ile kasanızda düzenleyebiliyorsunuz.

Yalnız ben aldıktan kısa bir süre sonra şu kasası çıktı Thermaltake'in ve keşke önceden çıksaydı dedim bence harika bir kasa bunu da düşünmenizi tavsiye ederim.

Thermaltake - Core X31

V31'e göre artıları;

- Daha uzun hava bazlı CPU soğutucuları destekliyor
- Arka ekzoz fan olarak 140mm desteği var
- Üst tarafta 360mm sıvı soğutma desteği var
- Daha fazla toz filtresi var
- Ön taraf 200mm fan destekliyor
- PSU için gizli bölme ve hemen üstüne yerleştirilmiş 2 adet 2.5'' yuva var.
- Eni V31'e göre biraz daha geniş.

Eve gidince DVD yuvalarının fotoğraflarını çekip atarım. Bence çok rahat 3.5'' HDD koyulabilir diye düşünüyorum çünkü kasa istediğiniz parça ile oynamanıza imkan sağlıyor. Mesela geçen hafta sonu kablo yönetimini düzenledim. Düzenlerken sol taraftaki kapağın arkasında kalan gizli 2.5'' yuvalarını çıkarttım 3.5''lik 3'lü HDD yuvasını en üste taşıdım böylece ön tarafta oldukça geniş ve rahat bir alan oluşturdum. Tam modüler bir kasa değil ama harddisk, ssd, dvd-rw tarzı bileşenlerinizi ya da kasanızda çok fan kullanmayı seviyorsanız fanlarınızı oldukça fazla kombinasyonlar ile kasanızda düzenleyebiliyorsunuz.

Yalnız ben aldıktan kısa bir süre sonra şu kasası çıktı Thermaltake'in ve keşke önceden çıksaydı dedim bence harika bir kasa bunu da düşünmenizi tavsiye ederim.

Thermaltake - Core X31
Tabi bi araştırırım x31 i bende gtx 1070 almayı planlıyorum kart 28 cm v31 normalde 27 cm destekliyor onun için hdd yuvalırını sökmem gerekiyo sadece alttakiler kalsa üsttekileride söksem olur da eğer dwd girişine takabilirsem hdd yi her iki bölmeyide sökebilirim daha ferah olur kasanın içi
Çok sağolun

@Cengiz GÖRGÜN

Ben de ya GTX 1070 ya da RX 480 alacağım, desenize baştan aşağı düzenlemem gerekecek kasayı yine. :D

Son hali böyle üste almıştım ne güzel hepsini fakat bu şekilde dediğinize göre GTX 1070 sığmayacak.

Haftasonu harddiski çıkartıp DVD yuvasında üstte boş gözüken kısma montajını yapıp size bilgi verebilirim. Böylece alttaki yuvayı tamamen kasadan çıkartabilirim, SSD'yi de eski gizli yuvasında kabloların olduğu kısımda kullanırım.

2.jpg

@benisec_benisec
Kader ortağı olacağız kısmetse bende bayramdan sonra gtx1070 in piyasasının oturmasıyla beraber toplamayı düşünüyorum.
Anakartta m5 yerine sizce vııı rangerı tercih etmeliyim?

İkisi de birbirine çok ama çok yakın anakartlar. İkisi de sizi asla yarı yolda bırakmayacaktır. Ben ROG serisi bir Asus almayı tercih ettim, bana göre bu anakarttaki Intel I-219V ve SupremeFX 2015 ses kartı MSI'ın killer ethernetinden ve Audio Boost 3'ünden daha iyi.

Bir de onlarca yabancı forumda MSI'ın anakartları için sürekli düşük kalite lafını duydum. Yönlendirmek istemem tercih tamamen sizin fakat Türkiye'deki yönelimi bilmem ama bu yabancılar ASUS ve Asrock varken diğer marka anakartları pek beğenmiyorlar. :D

Hocam, bende bu kasayı almayı düşünüyorum.
Memnun musunuz kasadan?
Soğutması falan iyi midir?

Çok memnunum hocam. Kablo yönetimi yeterli ve iyi. Malzeme kalitesine diyecek lafım yok zaten, sağlamlık hissini sonuna kadar yaşatıyor gayet iyi. Pleksi cama biraz dikkat etmek gerekiyor çizilmeler hususunda.

Kasanın bana göre tek eksisi 155mm hava soğutma desteği. Seçim yaparken sınırlıyor biraz insanı.

Kasamın son hali şu şekildedir;

14203055_325044834509199_1258432141_o.jpg

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı