Thermaltake Core V1 İnceleme

Merhaba arkadaşlar, bugün Tt Core V1 satın aldım. Ürünün fiyatı 145 lira. Teknik özelliklerinden başlayalım.
Kasanın önünden 200 mm'lik dev bir fan ile geliyor arkaya 2 adet 80 mm'lik fan eklenebiliyor. Kasanın önünde ince bir sünger tabakası var sanırım sessizliği amaçlıyor. Yanlarında 2 adet 3,5 veya 2,5 inç disk takabileceğiniz 2 adet plaka bulunuyor bunlar istenildiği zaman çıkarılıp yerleri değiştirilebiliyor. Ve benim en çok hoşuma giden özelliği güç kaynağı altta yani anakartın üstüne ahtapot gibi kablo sarmıyor. Ön tarafa 140 mm ya da 120 mm radyatör takılabiliyor.Güç kapağının altında fan filtresi mevcut. Ve diğer çok sevdiğim özelliği öndeki 2 usb portu da 3.0. Güç kaynağı altta olduğu için normal boyutta kule tipi soğutucular takılabiliyor, en uzun 140 mm destekliyor ki Tx 3 evo soğutucusu 135 mm yüksekliğinde. VGA uzunluğu 285 mm. Cooler Master elite 110 ile aynı fiyatta fakat o kasayı almak yerine bunu alın derim çünkü dediğim gibi güç kaynağı altta.

20150131_155506 (1077 x 807).jpg

20150131_185227 (600 x 450).jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
O sünger, sanırım daha çok kasa içine girebilecek tozları önlüyor. Zamanla temizlemeniz gerekecektir.
Güle güle kullanın.(y)

O sünger, sanırım daha çok kasa içine girebilecek tozları önlüyor. Zamanla temizlemeniz gerekecektir.
Güle güle kullanın.(y)
Tt kasalarda o sünger tozlanmıyor nedense. Ama ses yalıtımı sağlıyor. Hemde direk o ızgaradan sistemin içine bir şey girmesini engelliyor.

Tt kasalarda o sünger tozlanmıyor nedense. Ama ses yalıtımı sağlıyor. Hemde direk o ızgaradan sistemin içine bir şey girmesini engelliyor.
Hocam, benim kasanın önünde de sünger olmasa da benzer bir koruma var, ancak bu zamanla bayağı tozlanıyor.
Dediğinize göre, bu sünger ses yalıtımı yapıp ancak toz tutmayan bir malzeme.(y)

Sünger tabakası epey ince toz tutmaz ise bir şekilde tozu engellemem lazım 20 cm'lik fan epey toz çekecektir.

Sünger tabakası epey ince toz tutmaz ise bir şekilde tozu engellemem lazım 20 cm'lik fan epey toz çekecektir.
İnce ama kasanın içerisine toz geçirmiyor, kendi üstünde de toz tutmuyor. Tozlanırsa az bir şey o petek tasarım tozlanıyor. Onu da gözle tespit edemiyorsun, elle denk gelirsen geliyorsun.

Çok tesekkur ederim bende bu kasayı alacağım. Sistemi topladıktan sonra kablolama ile ilgili görüntüleri atarsan çok güzel olur. Bir de senin işlemci soğutucun tam siğdimi kasa içine? (Hayırlı olsun demeyi unutmusum kardeşim :) Darısı benim başıma).

Hava sirkülasyonunu artırmak için arkaya 2 tane 8 cm'lik fan takmayı düşünüyorum yararı olur mu hocam?
Tabii ki de olur. Bende 8cmlik fan arastirdim bazıları çok ucuz ses yapar diye korktum. CM'nin vardı 30TL'ye 8CM'lik fanları onları alıp taktım memnunum.

Çok tesekkur ederim bende bu kasayı alaçam sistemi topladıktan sonra kablolama ile ilgili görüntüleri ararsan çok güzel olur bide senin işlemci soğutucun tam sigdimi kasa içine (Hayırlı olsun demeyi unutmusum kardeşim :) Darısı benim başıma).

Tabiki de olur bende 8cmlik fan arastirdim bazıları çok ucuz ses yapar diye korktum cmnin vardı 30tlye 8cmlik fanları
Tam sistemi kuramadım bütçeyi ayarlamaya çalışıyorum fakat 140 mm'lik soğutucu takılıyor ki TX3 evo soğutucusu 135 mm ve 140MM'lik Nepton 140 sığabilir. Eğer almayı düşünüyorsanız düşünmeden alın. Cooler Master Elite 110 ve 130'dan çok daha iyi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı