Alışveriş Sitesi için Vergi Ödemek Gerekir mi?

baturtkr

Hectopat
Bir site açmaya karar verdik. Kadınların yaptığı ev yapımı ürünlerin satışını yapacaktık. El yapımı ürünlerde gelir vergisi aylık kazanç 29000 TL olana kadar alınmıyor diye biliyorum. Başlarda Instagram tarzı ilerleyecektik yani sipariş alacak telefondan görüşme gerçekleştirecek ona göre ürün yollayacaktık. Sonrada alışveriş sitesi yapmaya karar verdik. Artık Hepsiburada gibi üye olunuyor, sipariş veriliyor. Merak ettiğim soru bunun için vergi ödemek gerekir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aylık değil tek seferlik 29.000 TL. Ondan sonra vermeniz gerekiyor. O 29.000'lik gelir vergisi muafiyetine katılmak için de bir muhasebeci bulup şirket açmanız gerekiyor.
Bu arada şahıs şirketlerinde de bu durum 70.000 TL, ama buna KDV dahil değil. Yani 70.000 kazanana kadar sadece gelir vergisi vermiyorum ben mesela, ama KDV'yi ödüyorum. Sizde de aynı durum olabilir o konuyu bir araştırın.

O muafiyet yıllık olmalı. Aylık 29000 rakama evi atölyeye çevirir parayı keserim oturduğum yerden. Öncelikle onu iyi bir araştırın.
Sitede siz doğrudan üretici misiniz yoksa satışta komisyoncu mu? Her ikisi farklı kavramlar.

Geri
Yukarı