Alkolden nasıl uzak durabilirim?

Alpozk

Kilopat
Yer
Amasya
Merhaba arkadaşlar, ben 22 yaşımdayım ve 10 senedir alkol kullanıyorum. Son 3-4 senedir alkolü bir hayli artırdım. Ama artık uzaklaşmak istediğimden eminim, sadece özel günlerde içmek istiyorum. Şu an her gün içiyorum, hiç içmediğim gün kesin 3-4 bira içiyorum su niyetine, zaten alkol fiyatları uçmuş. Sizler neler öneririsiniz? Lütfen tıbbi yardım al demeyin kesinlikle öyle bir şey düşünmüyorum düşünmem de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sporla uğraş. Spor yapınca insan ister istemez vücuduna zarar verecek alışkanlıklara antipati duymaya başlıyor.

Alkol kullanılabilir ayda yılda bir kez ama günde 3-4 bira da ipin ucunu kaçırmak oluyor bana gore :) En dandik 4 bira nereden baksan minimum 50-60 TL yapar. Bu parayı daha iyi yerlerde kullanma fikrini de kendine sunabilirsin

En son arkadaşlarla 2 kadeh içmiştik. Uzun süre geçti, eksikliğini hissetmiyorum. Bu iradeyi sağlamak gerekiyor.

Illa ben içeceğim diyorsan kendini kırmızı şaraba araştır, birayi boş ver. Bira göbeğiyle dolaşırsin sonra.

Son düzenleme:
Hocam, yanlış mı okudum 12 yaşından beri mi içiyorsun?
Su içmezsen böbreklerin zarar görür. İçmediğinde sinirli olmuyorsan endişe etmene gerek yok, bolca başka sıvılar tüket. Çok erken başlamışsın gerçekten. Özel anlar belirlemeye çalış, ödül gibi.

Son düzenleme:
Hocam en iyisi hiç içmemek. Özel gün falan bunlara hiç gerek yok. Hem cebine zarar hemde bedenine. Su niyetine alkol kullanıyorum diyorsun böbreklerin bu gidişata daha fazla dayanamaz diye düşünüyorum. Vücudunun suya ihtiyaci var bunu hepimiz biliyoruz. Diğer arkadaşların dediği gibi spora yönelmek seni uzaklaştırabilir. Hiç içmesen çok daha iyi hocam. Sonuçta haram broo😄

Hocam en iyisi hiç içmemek. Özel gün falan bunlara hiç gerek yok. Hem cebine zarar hemde bedenine. Su niyetine alkol kullanıyorum diyorsun böbreklerin bu gidişata daha fazla dayanamaz diye düşünüyorum. Vücudunun suya ihtiyaci var bunu hepimiz biliyoruz. Diğer arkadaşların dediği gibi spora yönelmek seni uzaklaştırabilir. Hiç içmesen çok daha iyi hocam. Sonuçta haram broo😄
😄 Ehe. Ya ona haram değilse?

Olabilir 😄 sonuçta neye inandığını bilmiyoruz😄
Bağımlılık zor iş, azaltması gerekiyor önce. Bir anda yapabilse zaten dert yanmaz bıraktım diye haykırırdı. Ama bence bırakacak birgün. Doktor kafasına rontgenle vurunca.
Sağlığın şakası yok be kardeşim. Keşke tüm kötü alışkanlıklardan bir çırpıda kurtulabilsek. Şans dilemekten başka birşey gelmiyor aklıma.

Ağır bağımlı olmuşsun ve kan çekiyor. Azaltarak başlıyabilirsin. Ben bu aralar zararlı olan her şeyi tek seferde kesmeye çalışıyorum o da baya kafa ağırtıyor, sen en iyisi azalt. Alkol yanında kendini gazlı içeceklere de alıştırabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı