Alkolsüz ıslak mendil mikropları öldürür mü?

Eiesenhower

Hectopat
Yer
İstanbul
Belki çok fazla konu dışı olacak ama tek üye olduğum forum sitesi burası ve konuyu burada açmak istedim. Malum COVID-19 tehlikesi nedeniyle dışarıdan eve gelen her şeyi ıslak mendille siliyordum ama bugün ıslak mendilin alkol içermediğini fark ettim :( Alkol içermemesi mikropları öldürmez mi?

İçindekiler kısmını çekip atabilir misiniz?

İçindekiler şunlar hocam; Aqua, phenoxyethanol, benzoic acid, dehydroacetic, acid, C12-13 pareth-9, PEG-7GLYCERYL cocoate, propylene glycol, cetrimonium chloride, cocamidopropyl betaine, citric acid, parfum.

Alkolsüz ürünler sadece toz, çamur, leke gibi görünür kirlerden arındırır. Alkol bazlı ürünler işinizi görecektir temin edemiyorsanız sirke-su karışımı işinizi bir nebze de olsa görür.

Sabunlu bez ayarlayıp dışarıdan gelen malzemeleri onunla sileceğim artık kolonya ıslak mendil falan dayanmıyor hocam zaten takıntım vardı, daha da arttı. Her şeyi çamaşır suyuna basmak istiyorum :D.

Son düzenleyen: Moderatör:
İçindekiler şunlar hocam; Aqua, phenoxyethanol, benzoic acid, dehydroacetic, acid, C12-13 pareth-9, PEG-7GLYCERYL cocoate, propylene glycol, cetrimonium chloride, cocamidopropyl betaine, citric acid, parfum.

Sabunlu bez ayarlayıp dışarıdan gelen malzemeleri onunla sileceğim artık kolonya ıslak mendil falan dayanmıyor hocam zaten takıntım vardı, daha da arttı. Her şeyi çamaşır suyuna basmak istiyorum :D.

Temizlik için başka bir yola başvurmanız bana da mantıklı geldi. Fenoksietanolün %1 oranlarda eklendiğini düşünürsek içeriği %95 civarı su ve katkı maddeleri.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı