All in one PC'ye SSD takma

Görev yöneticisinde SATA olduğuna dair bir şey yazıyor muydu sağ tarafta? Tam çıkmamışta. Diskiniz eğer SATA ise ikinci bir SATA portu yoktur muhtemelen. Ama boşa çıkan diskiniz USB 3.0 bir harici kutuya koyup performans kaybetmeden kullanabilirsiniz.
bakayım hemen

Görev yöneticisinde SATA olduğuna dair bir şey yazıyor muydu sağ tarafta? Tam çıkmamışta. Diskiniz eğer SATA ise ikinci bir SATA portu yoktur muhtemelen. Ama boşa çıkan diskiniz USB 3.0 bir harici kutuya koyup performans kaybetmeden kullanabilirsiniz.
birşey yazmıyor sata olduğuna dair

Bakayım hemen

Bir şey yazmıyor SATA olduğuna dair

Pekii, disk yönetimine girip orada SATA ile ilgili bir şey yazıyor mu bakabilir misin? Orada çok bir yerleri elleme :) Bence disk SATA, bulamazsanız daha fazla uğraşmayalım.

Pekii, disk yönetimine girip orada SATA ile ilgili bir şey yazıyor mu bakabilir misin? Orada çok bir yerleri elleme :) Bence disk SATA, bulamazsanız daha fazla uğraşmayalım.
burdada birşey bulamadım sata olduğuna dair

Yani şimdi gene de şey yapmayayım ben SATA olduğuna nereden bakacağım şimdi tam emin olamadım

burdada birşey bulamadım sata olduğuna dair

Yani şimdi gene de şey yapmayayım ben SATA olduğuna nereden bakacağım şimdi tam emin olamadım
Aygıt yöneticisinden SSD niz SATA mı Nvme mi öğrenin

Aygıt yöneticisini kolayca açmak için başlata sağ tıklayıp yukarı açılan menüden "Aygıt Yöneticisi" kısmına tıklamanız gerekir. Açılan aygıt yöneticisinde Disk sürücülerini aşağı doğru genişletip SSD diskinizi bulun ve sağ tıklayıp özellikler kısmına tıklayın.

Bunu denermisin?

Aygıt Yöneticisi'nden SSD niz SATA mı NVMe mi öğrenin

Aygıt Yöneticisi'ni kolayca açmak için başlata sağ tıklayıp yukarı açılan menüden "Aygıt Yöneticisi" kısmına tıklamanız gerekir. Açılan aygıt yöneticisinde Disk sürücülerini aşağı doğru genişletip SSD diskinizi bulun ve sağ tıklayıp özellikler kısmına tıklayın.

Bunu dener misin?

Özelliklerde nereye gireceğim

Details-Ayrintilar

Orada nereye gireceğim ama orayı kurcalarken sanırım hard diskin modelini buldum
Modelide bu Kingston SA400S37120G ve galiba SATA
Ama Google'da aratınca 120 GB çıkıyor benimki 110 GB
Ve bir de benim almayı düşündüğüm hard disk M.2 yani 2.SATA portu olmasa da takabilir miyim?

Resi
Orada nereye gireceğim ama orayı kurcalarken sanırım hard diskin modelini buldum
Modelide bu Kingston SA400S37120G ve galiba
Ayrıntıların resmi ni atabilirsen iyi olur onun haricinde sana siteyi atayim ordan bak.

120 gb ler genelde 110 111 gb olur

Resi

Ayrıntıların resmini atabilirsen iyi olur onun haricinde sana siteyi atayim oradan bak.

120 GB'ler genelde 110 111 GB olur

Burada SSD de yazmıyor ama modeli bulduk ve Google'da aratınca SATA olarak çıkıyor

Ben sana ayrıntıların ekran görüntüsünüde atayım

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    10 KB · Görüntüleme: 16
Burada SSD de yazmıyor ama modeli bulduk ve Google'da aratınca SATA olarak çıkıyor

Ben sana ayrıntıların ekran görüntüsünüde atayım

Büyük ihtimal bir şey yazmıyorsa SATA'dır. Ama ilginç olan bir yerde WD bir yerde Kingston yazması. Ama sonuca ulaştığımızi düşünüyorum. 👍

Geri
Yukarı