Allame - Toprak

JohnConstantine

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Jerusalem
Videosu ile Türkiye'de devrim niteliğinde bir müzik. Kesinlikle başka bir ülkede yayınlansaydı en az 2 milyar kadar izlenirdi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca:
Lyrics : Allame
Beat : Allame
Mix Mastering : Allame
Director : Allame

Son düzenleme:
Bu ülkede Elanur, Enes Batur gibi hiç bir anlam ifade etmeyen kişiler saatlik milyon izleniyor. Gerçekten kimsenin zevkine laf ettiğim yok ama bu değer bilmemezliktir. Konuda bahsi geçen Allame bu ülkede Türkçe Rap'i en üst seviyeye getiren ilk 3 kişiden birisidir ayrıca.

Zamanında çok allame dinledim ama müzik zevkim değişti, rock dinliyorum artık. Eski allameye kıyasla leş gibi, çok kötü yapmış. Saçma sapan bir klip. Allame anakronikten sonra tamamen bozdu. Ergenken çıkardığı şarkılar bile buna bin basar.

Bahsettiğim şarkılar: koz, kenar mahalle, tek yaşayanlar, hayal, rastgale, zaman gibi, gün doğdu, manik depresif, haram, yan, bu masalda peri yok, bir zombinin anatomisi(direkt albümden bahsediyorum, yaptığı en iyi albüm tüm şarkıları süper) fiskos, teybim çalar, takvim, hari, akılda kalanlar, boş gerilim, yemin et, sev ya da terk et, ivedi, lambaya püf de, hayaletler ülkesi, psişik, paranormal, avare, pasta ve limonata, deli ozan, yo!

Şu şarkılara bak ya adam resmen sanat yapıyormuş beatler, sözler, nakaratlar, sesi... Şimdiki allame ise trape ayak uydurmaya çalışan, az bilinen kelimeleri kullanarak sanat yaptığını sanan 40 yaşındaki ergenden farksız.

Daha çok yazarım ama gerek yok. Allamenin gerçek şarkıları yukarıda yazdıklarım. Zamanınız varsa bir zombinin anatomisini açıp dinleyin, merak etmeyin hiç sıkılmazsınız şarkılar akıyor. En iyi şarkısı bana göre lambaya püf de...

Rapten kastınız ben fero, elanur, Enes batur, reynmen falan mı :D.

Hayır. Şehinşah hidra ais ezhel allame defkhan eminem nf big joyner lucas royce5'9 dr. Dre big sean nicki minaj ice cube.
Allame ye kötü demedim senin kafandaki saç sayısı kadar allamenin Battle'lerini izlemişim. Neyse :d.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı