AlmaLinux OS 8.4 Kararlı Sürüm Çıktı

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
AlmaLinux OS Foundation, AlmaLinux OS 8.4 Stable'ın piyasaya sürüldüğünü duyurmaktan gurur duyar. Yakınınızdaki bir ayna sunucuda yeni sürüm mevcut!

AlmaLinux OS 8.3'ün binlerce indirilmesi, tüm değerli geri bildirimleriniz, hata raporlarınız ve en önemlisi katkılarınız için topluluğa teşekkürler . AlmaLinux OS 8.4'ün RHEL 8.4 * 'ün çıkışından sadece bir hafta sonra piyasaya çıktığını duyurmaktan gurur duyuyoruz . Bu, üretime hazır, kararlı bir sürümdür ve tüm bilgi işlem ihtiyaçlarınızı ve iş yüklerinizi desteklemeye hazırdır.

Sürüm Notları ve Daha Fazla Bilgi

Sürüm Notlarına göz atarak bunun hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Fark edeceğiniz en büyük değişiklik, en çok talep edilen 1 numaralı özellik olan Güvenli Önyükleme'nin (Secure Boot) artık bu sürümde tam olarak destekleniyor olmasıdır. Diğer değişiklikler arasında OpenSCAP desteği, bir geliştirme deposunun yayınlanması ve bazı yeni modül akışları ve bazı derleyici güncellemeleri bulunuyor.

Yakında çıkacak ARM beta sürümü için lütfen bizi izlemeye devam edin.

Son düzenleme:
AlmaLinux OS Foundation, AlmaLinux OS 8.4 Stable'ın piyasaya sürüldüğünü duyurmaktan gurur duyar. Yakınınızdaki bir ayna sunucuda yeni sürüm mevcut!

AlmaLinux OS 8.3'ün binlerce indirilmesi, tüm değerli geri bildirimleriniz, hata raporlarınız ve en önemlisi katkılarınız için topluluğa teşekkürler . AlmaLinux OS 8.4'ün RHEL 8.4 * 'ün çıkışından sadece bir hafta sonra piyasaya çıktığını duyurmaktan gurur duyuyoruz . Bu, üretime hazır, kararlı bir sürümdür ve tüm bilgi işlem ihtiyaçlarınızı ve iş yüklerinizi desteklemeye hazırdır.

Sürüm Notları ve Daha Fazla Bilgi

Sürüm Notlarına göz atarak bunun hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Fark edeceğiniz en büyük değişiklik, en çok talep edilen 1 numaralı özellik olan Güvenli Önyükleme'nin (Secure Boot) artık bu sürümde tam olarak destekleniyor olmasıdır. Diğer değişiklikler arasında OpenSCAP desteği, bir geliştirme deposunun yayınlanması ve bazı yeni modül akışları ve bazı derleyici güncellemeleri bulunuyor.

Yakında çıkacak ARM beta sürümü için lütfen bizi izlemeye devam edin.
İlk defa duyuyorum ama Secure Boot desteklemesi hoşuma gitti.

Bu link çalışmıyor, çünkü HTML'den önce nokta koyulmamış, benden kaçmaz :D.

AlmaLinux güzel mi? Kullanlar yazabilir mi?
Onlar hatalı koymuş, biz düzelttik :)
CentOS yerini alacak olan işletim sistemi diyebiliriz:

Onlar hatalı koymuş, biz düzelttik :)

Peki hocam RockyLinux ile AlmaLinux arasında büyük bir fark var mı?

Secure boot artık pek işlevi olmayan, decryptlemesi kolay bir algoritma ki bence açık olmasının da bir önemi yok, sadece windows'ta mı takılacaksınız ?

Reis, Debian Server zaten yeterince stabil aslında.

CentOS yerini alacak olan işletim sistemi diyebiliriz
Rocky o yönde daha mantıklı duruyor bence.

Merakımdan soruyorum, neden Windows Server yerine Linux sistemleri kullanılıyor sunucularda?
Sunucularda kullanılan birçok şey Linux odaklı geliştirilir, ayrıca sunucular için hazırlanmış Linux dağıtımları stabil olmasıyla meşhur zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı