Alman vs. Japon araba dünyası

E60M5

Decipat
Makaleler
2
Yer
Ankara, göksu
İnanın bana ikisi de bambaşka. birisi Japon birisi Alman. Soracak olursanız bir Japon arabam olsun isterdim fakat Alman daha çok çeşit barındırdığı için Alman severim. Siz hangisini seversiniz? Neden seversiniz?

İkisi de birbirinden güzel ve ikonik modeller barındırıyor. Fakat şu an ilk tercihimi yeni kasa bir Mercedes C serisinden yana kullanırdım.

Eski Japon arabalarına daha çok ilgiliyim ama bir araba alacak olsam büyük ihtimal Alman arabası seçerdim. Japon arabaları modifiye çeşitlilikleri olsun görünüşleri olsun sesleri olsun birçok yönden daha çok hoşuma gidiyor ama günlük kullanımda Alman arabası daha iyi bir tercih olur.

Japonların uç araçları ayrı dünya. (Nissan GTR'lar, Silvia'lar, Supra, Lancer EVO vs.) Ancak binek araç olarak alman araçlarını tercih ederdim.

İlgim olan C segment hakkında yorumlar isem Corolla almayı düşünüyorum Jetta`dan sonra yalıtım kalite işçilik olarak Almanlar çok daha üstün uzun ömürlü sorunsuzluk donanım Japon. Sırf donanım için Japon`a geçeceğim aracım satılırsa.
Sen 16 yaşında değil miydin? Araban mı var? Birde değiştirecek misin?

Geri
Yukarı