Almanca 0'dan A2 Almanca ne kadar sürer?

Turker1907

Hectopat
Merhaba, eğitim amaçlı Almanca öğrenmem gerekiyor ve A2 Almanca yapmış olmam lazım. 0'dan başladım ve yaklaşık 2 haftadır doğru düzgün çalışıyorum, Busuu uygulamasından A1 seviyesini bitirmeme az kaldı(toplam 21 bölüm var, 18 bölüm bitti). YouTube üzerinden Almanca kolay kanalını izliyorum ve onda da A1 videolarının yarısını bitirdim(lisede görülen Almanca da var ama hiçbir şey hatırlamıyorum sadece gördükçe bilgilerimi hatırlıyor gibi oluyorum). Yani seviyemi A1'in yarısı diyebiliriz. Fazla bir sürem yok maalesef yaklaşık 3-4 ayım var, bu süre içerisinde Almancamı A2 yapabilir miyim? Günde kaç saat çalışmam gerekebilir?(şu an günde 1 saat olarak çalışıyorum). Önerebileceğiniz Almanca kanallar, PDF'ler veya herhangi bir tavsiyeniz var mıdır hızlıca A2 seviyesine gelmem için. İngilizce seviyemde B1-B2 arası olduğunu düşünüyorum o yüzden bazı kelimelerin benzerliği işime geliyor. Yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Panik yapmadan sakin sakin normal çalış verimli çalışırsan o sürede olursun diye düşünüyorum.

Ben de merak ettiğim için yazmak istedim ben de iş bulabilirsem gitmek için busuu uygulamasından çalışıyorum aynı şekilde a1 eğitimindeyim ben henüz başlardayım 4.bölümü yeni bitirdim ama güzel gittiğini söyleyebilirim merak ettiğim şey acaba a1 yeterli olur mu ya da a2 mi gerekli olur sizce?

Ben de merak ettiğim için yazmak istedim ben de iş bulabilirsem gitmek için busuu uygulamasından çalışıyorum aynı şekilde a1 eğitimindeyim ben henüz başlardayım 4.bölümü yeni bitirdim ama güzel gittiğini söyleyebilirim merak ettiğim şey acaba a1 yeterli olur mu ya da a2 mi gerekli olur sizce?
Busuu bende de güzel gidiyor, katkıları oluyor gerçekten. Her gün 1 bölüm bitirecek şekilde ilerliyorum. İş için ne iş yaptığına bağlı olacak şekilde değişir. Benim bildiğim buradaki işinize orada devam etmek istiyorsanız(mühendis, hemşire vs) B1 Almanca istiyorlar.

A1 çok düşük seviye en az A2 önerim B1.

Bugün işte boşluk olunca 5.bölümü bitirdim bu hızla gidersem a2e geçip onu da öğrenirim gibi umarım B1'de yapabilirim.🙏🏻
Dil sabır işi, her gün bi 1 saat çalışmak gerek ama benim bile sınav için fazla zamanım olmamasına rağmen günde 1 saat çalışamıyorum belli bir zamandan sonra. Tekrar odaklanmam lazım dil çalışmaya.

Dil sabır işi, her gün bi 1 saat çalışmak gerek ama benim bile sınav için fazla zamanım olmamasına rağmen günde 1 saat çalışamıyorum belli bir zamandan sonra. Tekrar odaklanmam lazım dil çalışmaya.
Gerçekten dediğiniz gibi ben bir işte çalışıyorum o yüzden akşam genelde 7 buçukta evde oluyorum bazen fazla yorulduğumda falan o gün kendimi bi türlü dersin içine atamıyorum... Bazen de çok enerjim ve motivasyonum oluyor iştahla giriyorum. Size sormak istedigim bir şey var daha çok busuu uygulamasını mı tavsiye edersiniz youtubeda Almanca Kolay kanalını mı? Ben uygulumada 9.bölüme gelmiştim fakat youtubeda Almanca Kolay kanalını keşfettim ve direkt birisinden sanki canlı yüz yüze ders alır gibi duymak daha iyi geliyor gibi videolarda henüz 4.videodayım bir yandan da uygulama da güzeldi bilemedim. Sizin tavsiyeniz nedir?

Son düzenleme:
Gerçekten dediğiniz gibi ben bir işte çalışıyorum o yüzden akşam genelde 7 buçukta evde oluyorum bazen fazla yorulduğumda falan o gün kendimi bi türlü dersin içine atamıyorum... Bazen de çok enerjim ve motivasyonum oluyor iştahla giriyorum. Size sormak istedigim bir şey var daha çok busuu uygulamasını mı tavsiye edersiniz youtubeda Almanca Kolay kanalını mı? Ben uygulumada 9.bölüme gelmiştim fakat youtubeda Almanca Kolay kanalını keşfettim ve direkt birisinden sanki canlı yüz yüze ders alır gibi duymak daha iyi geliyor gibi videolarda henüz 4.videodayım bir yandan da uygulama da güzeldi bilemedim. Sizin tavsiyeniz nedir?
Ben ikisini beraber yapıyorum. Almanca Kolay kanalından yaklaşık bi 30-45 dakikalık video izleyip, Busuu uygulamasından devam ediyorum. Bölüm dakikasının uzunluğuna bağlı olacak şekilde yaklaşık bi 3-4 bölüm yapıyorum.

Siz daha 9. bölümde olduğunuz için bölümler kolay ve kısa oluyor genelde. O yüzden günde direkt 1 seviye yapın. (Seviyeden kastım misal, 3. Seviyede 5 tane part var ve siz o 5 partı da yapıp 4. seviyeye geçin). Normalde bölüm uzunluğu o seviyelerde 4-7 dakika oluyor ve 1 seviyede 5-7 bölüm oluyor ama ben bi 19. seviyeye gelince tökezledim, hem 15 bölümden oluşuyor hemde her bir bölüm 10 dakika civarı sürüyordu. Şu an 21. seviyeyi bitirdim ve 22. seviye olan son seviyeye geçeceğim A1 bitiyor :). İnşallah A2 seviyesini de 2 ay içinde bitirebilirim. Tavsiyem Almanca Kolay ve Busuu uygulamasından A1 i bitirdikten sonra bir de Begi Begi Almanca'dan A1 videolarını hızlı bir şekilde tekrar edin çok da üzerine durmanıza gerek yok(Anlamadığınız ve zorlandığınız konular hariç) ve googleden Goethe A1 kelime listesini indirip her gün bir kaç kelime öğrenmeye çalışın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı