Almanca C1 seviyesine nasıl çıkılır?

Ne kadar sürede çıkılır senin çalışmana bağlı, bu seviyelerin sınavları oluyor onlara girerek seviyene göre belge alıyorsun. Bazı kurumlar var parasını verip sınava girersen hazırlık okumadan önce de çalış C1 belgesi alabilirsin. Yalnız C1 artik en üst 2 seviyeden biri yani sizin A1-A2 veya B1-B2 belgeniz var mı?
Belgem yok ama A1-A2 seviye Almanca biliyorum. İyi bir eğitimle yukseltirim.

Belgem yok ama A1-A2 seviye Almanca biliyorum. İyi bir eğitimle yukseltirim.

Eğer C1 istiyorsanız ve almancanız iyiyse imkan varsa kısa süreli de olsa bir yardım alsanız iyi olur. B1 belki b2'ye kadar kendi başınıza götürebilirsiniz işi ama C1 demek o ülkenin vatandaşı kadar dile hakim olmak demek neredeyse. İşin içine uzun makaleleri çözme, uzun ve spesifik diyalogları anlama ve cevap vermek gibi şeyler de giriyor. Uzun dönem almasanız bile ya bir eğitim merkezi olur ya hoca olur, bir süre danışıp süreç nasıl işliyor diye bakmanız fayda sağlar. Kendi kendinize ve internet kullanarak da öğrenirsiniz ama tam olarak neye özen göstermeniz gerektiğini anlayana kadar biraz zaman harcamak zorunda kalabilirisiniz. Siz kendiniz kendi durumunuza göre değerlendirin. Goethe-ınstıtut isimli bir kurum var, bu belgelerin sınavlarını yapıyor. Oraya bir danışın isterseniz nedir ne değildir diye. Sonra kendi programınızı yaparsınız.

Geri
Yukarı