Almanca'dan kötü not alacağım

Babam dün aradı ve derslerde sana güveniyorum dedi moralimi bozan şey bu.
Edebiyattan 65 alıyorum tarihten 60-70 arası.
Fiziğim 96 ve ingilizcem 96 diye biraz seviniyorum ama keşke her dersten yüksek alabilseydim.

10. sınıfa gidiyorum ve büyük ihtimalle hayatımın en düşük notunu alacağım.
Bugün Almanca sınavı oldum ve 1 tane bildiğim şey yoktu.
Siz böyle düşük notları ailenize nasıl söylediniz? Tepkileri ne oldu?

Bende tarihten 27 aldım sanırım en kötü notum ama çok kızmadılar.

10. sınıfa gidiyorum ve büyük ihtimalle hayatımın en düşük notunu alacağım.
Bugün Almanca sınavı oldum ve 1 tane bildiğim şey yoktu.
Siz böyle düşük notları ailenize nasıl söylediniz? Tepkileri ne oldu?
Her zaman sorumluluklarımın bilincinde olduğum için ailemin benim sorumluluklarım hakkında yorum yapmasına izin vermezdim. Kötü aldıysam almışımdır, ne yapılmasını biliyorumdur zaten. Onların ekstra söyleyebileceği tek şey tavsiyeler olur yoksa bilinçli bir insan olduğunu biliyorlarsa bir şey demeyeceklerdir zaten. Gerçekten sorumluluklarının bilincinde biri olursan eğer ve doğruları bildiğinden ailen emin olursa, söyleyecekleri ekstra bir şey olmayacağı için herhangi bir şey demeyeceklerdir. Bana şahsen ne yaptığımı bile sormazlardı ki ben istemezdim zaten, gider kendim yahu bu gün kötü geçti falan derdim.
Her zaman sorumluluklarımın bilincinde olduğum için ailemin benim sorumluluklarım hakkında yorum yapmasına izin vermezdim. Kötü aldıysam almışımdır, ne yapılmasını biliyorumdur zaten. Onların ekstra söyleyebileceği tek şey tavsiyeler olur yoksa bilinçli bir insan olduğunu biliyorlarsa bir şey demeyeceklerdir zaten. Gerçekten sorumluluklarının bilincinde biri olursan eğer ve doğruları bildiğinden ailen emin olursa, söyleyecekleri ekstra bir şey olmayacağı için herhangi bir şey demeyeceklerdir. Bana şahsen ne yaptığımı bile sormazlardı ki ben istemezdim zaten, gider kendim yahu bu gün kötü geçti falan derdim.
Bu arada koskoca lise hayatındaki en az etkileyecek derslerden birinin tek bir sınavından bahsediyorsun, ne kadar önemli olabilir cidden :D Almanca öğrenmek istiyorsan orası ayrı da. Kötü geçmişse geçmiştir sallanacak bir olay değil.

Geri
Yukarı