Almanya'da burger yenilir mi?

DarkAngel789

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlık tam olarak yazsam uzun olacak diye biraz kısa yazdım kusura bakmayın.
Almanyadayım ve Burger King'e gitmek istedim ama aklıma şu takıldı helal mi? Sonuçta Türkiye'de sertifikaları var ama burada var mı yok mu bilmiyorum internettende net bir bilgiye ulaşamadım helal diyende var haram diyende var bilenler yardımcı olabilir mi?
Not: KFC, Burger King, MC donalds gibi ünlü markalar için soruyorum.

Hocam bende şu an Almanya'dan yazıyorum eğer sorarsanız yardımcı olacaklardır mesela bu sabah bir tane börekçiye gittim az kalsın domuzlu börek alıyordum aklıma adama sormak geldi iyi ki aklıma gelmiş çünkü börek domuzluymuş

Arkadaşlar başlık tam olarak yazsam uzun olacak diye biraz kısa yazdım kusura bakmayın.
Almanyadayım ve Burger King'e gitmek istedim ama aklıma şu takıldı helal mi? Sonuçta Türkiye'de sertifikaları var ama burada var mı yok mu bilmiyorum internettende net bir bilgiye ulaşamadım helal diyende var haram diyende var bilenler yardımcı olabilir mi?
Not: KFC, Burger King, MC donalds gibi ünlü markalar için soruyorum.
Hocam benim zamanımda helaldi ( Fransada ) 2014 yılları zaten yaşımda küçüktü ailem orda diye duruyordum herhangi bir sıkıntısını görmediim ve helal olduğunu biliyorum. Ancak sokaklezzeterinden tavsiye etmem. Şahsen ' Bunlar sana uymaz haram ' diyerek tersleyip gönderdiğini hatırlıyorum

Geri
Yukarı