Almanya'da çöp kamyonuyla çöpçülük yapmak nasıl bir şey?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

199908

Kilopat
Arkadaşlar, yardımcı olabilirseniz sevinirim. Türkiye'de babamdan çok daha iyi maaş aldıklarını biliyorum. Bildiğim de 1850 avro maaş ve Aachen şehrinde idare ederek yaşanılabilir mi?

Almanya'da 2022 yılında asgari ücret 9.85 Euro civarından 12 Euro'ya yükseldi. Yani 2000-2300 Euro maaş falan alırsın.

Sekreterlikte durum nedir peki?
Büro yönetimi için en düşük puanlı üniversiteyi sordun, ayda 10 bin TL kazandıran meslekleri sordun, askerden nasıl muaf olacağını sordun, Finlandiya'daki vatandaşlık şartlarını sordun, şimdi Almanya'da çöpçülük ya da sekreterliği soruyorsun.

Daha ne yapacağını, ne isteyeceğini sen de bilmiyorsun. Düzgün bir eğitimin yok, seni kabul edecekleri kalifiye bir alanın yok, aileden gelen yüklü bir mirasın yok, hedefin yok, seni yanına alabilecek yakın bir akraban yok. Seni niye kabul etsin bu ülkeler? Almanya'da çöpçülerin en az lise ve üstü (ön lisans ve üniversite dahil) eğitim oranı %88 iken daha kendi ülkesinin kolay eğitim sisteminde sorumluluğunu yerine getirememiş birini niye istesinler?

Büro yönetimi için en düşük puanlı üniversiteyi sordun, ayda 10 bin TL kazandıran meslekleri sordun, askerden nasıl muaf olacağını sordun, Finlandiya'daki vatandaşlık şartlarını sordun, şimdi Almanya'da çöpçülük ya da sekreterliği soruyorsun.

Daha ne yapacağını, ne isteyeceğini sen de bilmiyorsun. Düzgün bir eğitimin yok, seni kabul edecekleri kalifiye bir alanın yok, aileden gelen yüklü bir mirasın yok, hedefin yok, seni yanına alabilecek yakın bir akraban yok. Seni niye kabul etsin bu ülkeler? Almanya'da çöpçülerin en az lise ve üstü (ön lisans ve üniversite dahil) oranı %88 iken daha kendi ülkesinin kolay eğitim sisteminde sorumluluğunu yerine getirememiş birini niye istesinler?
Napalım hocam Türkiye koşulları aşırı berbatsa benim sorunum mu? Ülkeyi soyup soğana çeviren 20 yıldır ben miyim?

Sekreterlikte durum nedir peki?
Eğer bu yazı 2022 yılında paylaşılmış ise muhtemelen yeni başladığınız için 2078 Euro alacaksınız. Fakat asgari ücret ile tam orantılı artar ise diğer tüm ücretler alacağınız para 3138 Euro olacaktır.
1652813305569.png

1652813314341.png

Saatlik olarak 9,60 avro.
Yani aylık 5000 TL.
Saatlik olarak asgari ücret şu anda 12 Euro, bu yıl ilk önce 10.45 Euro yaptılar saatlik olarak, sonra 12 Euro'ya yükselttiler. Yeni hükümet mükemmel iş yapıyor.

Ne yapalım hocam Türkiye koşulları aşırı berbatsa benim sorunum mu? Ülkeyi soyup soğana çeviren 20 yıldır ben miyim?
Gitmek için uğraştığın ülkeler için tercih edilebilir olacak kadar kendini geliştirmemek, eğitim ve çalışma gibi en basit sorumluluklarını yerine getirememek senin sorunun. Hayatında bir konuda çalışıp kendini geliştirdin mi? Kaç dil biliyorsun diye sorsam "söğüşte mi?" diye sorma ihtimalin var... Ona hiç girmiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı