Almanya'da modifiye yasak mı?

if ı can prove

Hectopat
RX8 alıp roket bunny body kit taktıabilir miyim Almanya'da?
Bu konu hakkında bilgisi olan var mı internette net bir şey bulamadım.
Not: Almanya'da yaşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
bunu buldum:
Car Modification Laws in Germany In Germany, car modifications are subject to the Straßenverkehrszulassungsordnung (StVZO) regulations, and vehicles must adhere to the Technische Prüfstelle (TÜV) standards. Key aspects of car modification laws in Germany include:

• Emissions: German vehicles must meet Euro emissions standards. Modifications that impact emissions, such as engine tuning or performance exhausts, must be approved by the TÜV and not exceed legal limits.
  • Noise: German law dictates noise limits, which are typically around 74 decibels for cars registered after 1st January 2016, with slightly higher levels allowed for older vehicles.
  • Suspension: Suspension modifications are permitted but must be TÜV-approved and not compromise the vehicle's stability or handling. Extreme lowering or raising the vehicle may result in failing the periodic Hauptuntersuchung (HU) inspection.
  • Tinting: In Germany, tinting is allowed on the rear side windows and rear windshield but is prohibited on the front windshield and front side windows.
  • Lighting: The StVZO regulates lighting requirements, and non-compliant modifications are not allowed. Underglow lights and colored headlights are prohibited, except for white or yellow headlamps.

türkçe:
Almanya'da Araç Modifikasyon Yasaları Almanya'da araç modifikasyonları Straßenverkehrszulassungsordnung (StVZO) düzenlemelerine tabidir ve araçların Technische Prüfstelle (TÜV) standartlarına uyması gerekir. Almanya'daki araba modifikasyon yasalarının temel yönleri şunlardır:

Emisyonlar: Alman araçlarının Avrupa emisyon standartlarını karşılaması gerekiyor. Motor ayarı veya performans egzozları gibi emisyonları etkileyen değişiklikler TÜV tarafından onaylanmalı ve yasal sınırları aşmamalıdır.

Gürültü: Alman kanunları, 1 Ocak 2016'dan sonra tescil edilen otomobiller için genellikle 74 desibel civarında olan gürültü limitlerini zorunlu kılmaktadır; eski araçlar için biraz daha yüksek seviyelere izin verilmektedir.

Süspansiyon: Süspansiyon değişikliklerine izin verilir ancak TÜV onaylı olmalı ve aracın stabilitesinden veya yol tutuşundan ödün vermemelidir. Aracın aşırı derecede indirilmesi veya yükseltilmesi, periyodik Hauptuntersuchung (HU) muayenesinin başarısız olmasına neden olabilir.

Renklendirme: Almanya'da arka yan camlarda ve arka camda renklendirme yapılmasına izin verilir ancak ön cam ve ön yan camlarda renklendirme yapılması yasaktır.

Aydınlatma: StVZO, aydınlatma gereksinimlerini düzenler ve uyumlu olmayan değişikliklere izin verilmez. Beyaz veya sarı farlar dışında, düşük ışıklı ışıklar ve renkli farlar yasaktır.

Ne şovu birader geleli birkaç ay oldu.
Bukadar aşağı olma almanyada olmakla övünmüyorum tabi senin gözünde görmemiş olduğun için büyük bişey gibi olabilir. Yardımcı olmayacaksan boş yaparak konuyu kirletme.

Geri
Yukarı