Almanya'da Vasıfsız Olarak 3200€ nasıl kazanılır?

Vasıflı olsan da ülkene göre vasıflısın senin burada vasıflı diye sayıldıgın orada bir anlam ifade etmiyor. Bilgisayar teknisyeniyim ama Almanyaya gidersem PC teknisyeni olarak çalışamam iş bulabileceğimi sanmıyorum bu konuda orada. Dolayısı ile vasıfsız oluyorum ve yapacak tek şey benim için fabrika veya AVM'ler de çalışmak olur. Kısacası sen burada işletme mezunuyum yok iktisatçıyım falan desende oraya gittiğinde vasıfsız olarak görüleceksin.

Şuan sağlık sorunlarım olmasa 1 dakika durmam giderim. Kronik sıkıntılar yüzünden elim kolum bağlı hep. :D
Burada üniversite okuduysan ve üniversitenin denkliği varsa gider o ülke de diplomanın denkliğini alırsın. İşini yapmaya devam edersin. Benim hiç bir yerim bağlı değil doğru zamanı bekliyorum.

Ben haftada sadece 3 gün calisarak (Cuma-Cumartesi ve Pazar) o parayi aliyorum. Isten ise degisiyor. :)

Abi sana matematiğim yetmedi. :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sadece beni Almanya'ya götürecek ve iş verecek adamın kulu köpeği olacak hale geldim neredeyse.
Bi' yere gidecekseniz elinizde bir mesleğiniz olsun ''Abi ben her işi yaparım'' diyenlerin halini görüyoruz zaten:) Gel seni Almanya yerine Amerika'ya götüreyim iş olarak da benzincide saati 8-10 dolara 10 saat çalış bakalım bana kulluk yapacak halin kalacak mı? Almanya'da da masa başı iş vereceklerini sanmıyorum zaten.

Bir fikrim var.
  1. Almanya'ya git
  2. Vardiyalı iş bul
  3. Gece vardiyasına da kal
  4. Hafta sonları da çalış
  5. Türkiye'ye geri dön
  6. O parayı ye
  7. Para bitmeye yakın tekrarla
Sorun, para?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı