Almanya'da yaşayan 4 yıllık kız arkadaşım ile Türkiye'de evlenip Almanya'ya taşınmak için şartlar nelerdir?

Xenithral

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Ryzen 5 5600 4.65GHz PBO
MOBO: ASUS B450M DRAGON
GPU: PALIT RTX 3060
DISPLAY: AOC 25G3ZM 240Hz 0.5Ms AH-VA
Selamlar, 4 yıllık bir ilişkim var ve sevgilim Almanya'da yaşıyor. Ancak 4 yıldır sürekli kendisi Türkiye'ye geliyor, benim pasaport ve vizem yok maalesef. Ayrıca Almanya'ya gitmek için uçağa para bayamam.

Lise mezunuyum ancak iyi bir pasif gelirim mevcut, zaten Üniversite okumamayı tercih etmemin temel nedenlerinden birisi pasif geliri oluşturmak için zamana ihtiyacım olduğuydu.

A1-A2 seviyesinde Almanca biliyorum.

Durumlar bu şekilde, internetten şartlara bakmaya çalıştım fakat aklım karıştı. Size söylediklerim Türkiye'de evlenip Almanya'ya gidip oturum almak için yeterli mi? Yetersiz ise hangi şartları yerine getirmem gerekiyor?

Ayrıca sevgilim buraya geldi ve evlendik diyelim, burada bir süre kalması gerekiyor mu? Danışmanlara sordum fakat kimse kesin bilgi vermedi.

İstediğim şey, adım adım ne olacağını ve ne yapmamız gerektiğini belirtmeniz.

İkimiz için de gerçekten önemli bir konu. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Selamlar, 4 yıllık bir ilişkim var ve sevgilim Almanya'da yaşıyor. Ancak 4 yıldır sürekli kendisi Türkiye'ye geliyor, benim pasaport ve vizem yok maalesef. Ayrıca Almanya'ya gitmek için uçağa para bayamam.

Lise mezunuyum ancak iyi bir pasif gelirim mevcut, zaten Üniversite okumamayı tercih etmemin temel nedenlerinden birisi pasif geliri oluşturmak için zamana ihtiyacım olduğuydu.

A1-A2 seviyesinde Almanca biliyorum.

Durumlar bu şekilde, internetten şartlara bakmaya çalıştım fakat aklım karıştı. Size söylediklerim Türkiye'de evlenip Almanya'ya gidip oturum almak için yeterli mi? Yetersiz ise hangi şartları yerine getirmem gerekiyor?

Ayrıca sevgilim buraya geldi ve evlendik diyelim, burada bir süre kalması gerekiyor mu? Danışmanlara sordum fakat kimse kesin bilgi vermedi.

İstediğim şey, adım adım ne olacağını belirtmeniz.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
Sevgilin Alman vatandaşı mı?

Evlendikten sonra aile birleşim vizesini almanız lazım. Ardından ver elini Almanya. İşin zor kısmı vize işlemleri. Zorluk nedeni ise sürenin uzun olması.
Valla süreç nasıl işleyecek bilmiyorum, kendisi buraya geldi diyelim sonra ne olacak? Direkt evlenebiliyor muyuz? Ayrıca vize işlemi olana kadar benimle Türkiye'de yaşaması gerekiyor mu? Yaşaması pek mümkün değil çünkü babasıyla yaşıyor ve babasını tek bırakmaz.

@Xenithral Almanya çifte vatandaşlık kabul etmiyor diye biliyorum, hatalı mıyım? Nasıl 3 ülkeye ait vatandaşlık hakkı bulundurabiliyor?
kaynak
2000’den sonra Almanya’da doğan çocukların anne babalarından biri süresiz oturma iznine sahipse çocukları Alman vatandaşlığına geçebilmektedir. Vatandaşlık Yasası’ndaki “opsiyon modeliˮne göre Almanya’da doğan yabancı gençlere 23 yaşına kadar ebeveynlerinin ya da Alman vatandaşlığı arasında seçme zorunluluğu getiriyordu. 2014’de yapılan kanun değişikliğiyle 21 yaşına kadar bu ülkede en az 8 yıl yaşayan ya da 6 yıl okula gitmeleri halinde çifte vatandaşlık hakkı verilmiştir. Yasa 1990’dan önce doğanları kapsamıyor.

@Xenithral Almanya çifte vatandaşlık kabul etmiyor diye biliyorum, hatalı mıyım? Nasıl 3 ülkeye ait vatandaşlık hakkı bulundurabiliyor?
Annesi Rus, babası Türk. Annesi ve babası ayrılıyor bir ara, ilk başta Rusya'ya sonra da Almanya'ya gidiyor. Rusya'ya bir süre gittiği ve annesi ile kaldığı için Rus vatandaşı da olmuş oluyor. Ayrıntıları tam bilmiyorum ancak üç vatandaşlığı var.

Geri
Yukarı