Almanya'da yaşayan vatandaş: Türkiye çok ucuz, et 3 Euro

Aklıma şu geldi:

1234554321 (3).jpg

Sizin yaşadığınız çevrede var mı?
Alım gücü denen parametreden haberi olmayan birinin benim etrafımda yeri yok. Ayrıca kilosu 3 € olan etin ne eti olduğundan emin olunmaz, orası da ayrı konu...

Avrupa'da yaşayan gurbetçilerin çok büyük kısmı bu kadar basit bir şeyi bile düşünebilecek zekaya ve eğitime sahip olmayan kişilerden oluşuyor. Avrupa'da "Türk" algısı bunlar gibiler yüzünden böyle, gidin yaz ayında Avrupa şehrinden Türkiye'ye uçakla gelin. Havaalanındayken kimlerin ne olduğunu anında görüyorsunuz, bunu onlar da görüyor ve sevmiyorlar bu kadar basit.

Avrupa'da yaşayan gurbetçilerin çok büyük kısmı bu kadar basit bir şeyi bile düşünebilecek zekaya ve eğitime sahip olmayan kişilerden oluşuyor. Avrupa'da "Türk" algısı bunlar gibiler yüzünden böyle.
Arkadaşımın amcası da buna örnek. Videodaki dayıyla aynı şekilde düşünüyor(?).

2 cümle kurmaktan aciz ne kadar eleman varsa zamanında Almanya'ya gitmiş. İlk nesil zorluk yaşasa da emeklilik zamanlarına yakın rahatlığa kavuşmuşlar, bunların çocukları da şimdi Alman arabalarıyla Türkiye güzellemesi yapan, sözde ülkesi için yanıp tutuşan ''erkeklerden'' ibaret. Lafa gelince herkes vatan millet Sakarya, değil mi?

Hayatımda çok samimiyetsiz insanlar tanıdım ama hiçbiri Alamancıların eline su dökemedi, bazıların bu hayatları yaşamasını kendime ve benim gibilere hakaret olarak görüyorum :)

Almanlar sefilmiş. Has.. lan oradan. Sefil olan sensin, sen! Almanya'da yaşayıp Alman firmasından maaş alan tipin cümlelerine bak sen!

Yeni konular

Geri
Yukarı