Almanya'dan Bavulla PS5 Getirmek

Getirirsin. Ben zamanında Almanya'dan telefon alıp cebime koyup getirmiştim. Kişisel kullanım için alacağından sorun olmaz.
Asıl soru Türkiye'de çalışacak mı cihaz? Bazen bölge kısıtlaması oluyor ya hani. Tam bilmiyorum.

Hocam peki kutuyla koyarsak bir sıkıntı olur mu? Yanında oyun da getirtsem herhangi bir sıkıntı çıkar mı?

Olmaz dostum, şahsına ait herhangi bir elektronik eşyayı kutusunda taşıyabilirsin sonuçta, oyunlar da problem olmaz da sayı olarak abartı olursa 30-40 adet falan kaçakçılık olarak değerlendirilebilir ki bu da zor bi ihtimal. Zaten PS5 için çıkan-çıkacak o kadar oyun yoktur heralde daha.

Olmaz dostum, şahsına ait herhangi bir elektronik eşyayı kutusunda taşıyabilirsin sonuçta, oyunlar da problem olmaz da sayı olarak abartı olursa 30-40 adet falan kaçakçılık olarak değerlendirilebilir ki bu da zor bi ihtimal. Zaten PS5 için çıkan-çıkacak o kadar oyun yoktur heralde daha.
Usta bir şey soracağım, şöyle düşünelim ben her hafta yurt dışına gidip geliyorum ve her seferinde 1 tane PS5 getiriyorum. Bir şey olur mu?

Usta bir şey soracağım, şöyle düşünelim ben her hafta yurt dışına gidip geliyorum ve her seferinde 1 tane PS5 getiriyorum. Bir şey olur mu?

Hocam mevzuatı açıp bakmam lazım, mesela dışardan gelen yolcuların Duty Free'lerden belirli bir litre bazında alkol alışveriş hakları var ama bunu her gün kullanmalarını engellemek için atıyorum ayda 4 defa 5 defa kısıtlaması gibi bir şey vardı sanırım emin değilim ama uygulanabilirlik bakımından çok çok zor. Her gün yüzlerce yolcunun en son ne zaman çıkış yaptığı, dün mesela kaç litre alkol aldığını ben takip edemem. O yüzden günlük olarak değerlendiriyoruz. Elektronikte de öyle olay yani biz senin geçen hafta PS5 getirdiğini bilemeyiz. Dikkatli bir memur olur, her zaman sana denk gelir ve der ki: "Ya bu tyreZ her hafta gidip geliyo, paso yanında PS5 var, çıkarken yok ama gelirken var." Bu da inan çok çok çok zor bir şey, filmlerde olur anca. :) Artı bizler böyle ufak tefek şeylerin peşine pek düşmeyiz, uyuşturucu var mı üstünde mesela ona bakarız. Zor yani bizim açımızdan senin getirdiğin eşyaların takibatı, öyle bir uygulama görmedim ben.

Geri
Yukarı