Almanya'dan ekran kartı getirmekte herhangi bir sıkıntı çıkar mı?

Feelice

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar. E-bay kleinanzeigen'den bir yakınım ekran kartı alıp bana getirse herhangi bir sıkıntı çıkar mı? Düşündüğüm kartlar aşağıda.

Ben bir şey getirtirken her halükarda kutusundan çıkarttırıp getiriyorum cins insanlar gümrükte vs. kutulu diye geçirttirmiyor bazen. Ama yüksek ihtimalle tek kutu ürün gelicekse sorun olmaz.

Ben bir şey getirtirken her halükarda kutusundan çıkarttırıp getiriyorum cins insanlar gümrükte vs. kutulu diye geçirttirmiyor bazen. Ama yüksek ihtimalle tek kutu ürün gelicekse sorun olmaz.
Şunu kim uydurdu merak ediyorum. Tüm forumlarda aynı şeyi görüyorum.

Yanınızda kişisel kullanım için getirdiğiniz 1 adet ürün ister kutulu ister kutusuz olsun vergi ödemezsiniz veya sorun yaşamazsınız.

1'den fazla ise mecburen beyan edip vergi ödemeniz lazım. Yeter yahu! Bir tane deli sallamış herkes ona inanıyor. Kimse açıp okuyayım demiyor!

Adam yanında 3 ekran kartı getirmiş, konsol getirmiş, tablet getirmiş sonra memur caz yapınca suçlu oluyor. Tabii caz yapar. Kimse yönetmelikleri okumuyor mu?

Şunu kim uydurdu merak ediyorum. Tüm forumlarda aynı şeyi görüyorum.

Yanınızda kişisel kullanım için getirdiğiniz 1 adet ürün ister kutulu ister kutusuz olsun vergi ödemezsiniz veya sorun yaşamazsınız.

1'den fazla ise mecburen beyan edip vergi ödemeniz lazım. Yeter yahu! Bir tane deli sallamış herkes ona inanıyor. Kimse açıp okuyum demiyor!
Benim apple watch'u aldılar gümrükte :D uydursam keşke bilmeden bide para ödüyorsun üstüne takılınca.

Kartların scam olma ihtimali var mı? Bir de dolandırılmayalım :D. Yakınım getireceği için kontrol etse de pek anlamaz dolandırılma ihtimali var mıdır?

Benim Apple Watch'u aldılar gümrükte :D uydursam keşke bilmeden bide para ödüyorsun üstüne takılınca.
Yanınızda getirdiğiniz ürün gümrükte nasıl kalıyor? Siz kargo yoluyla olan yöntemle karıştırıyorsunuz. İkisi başka dünyalar.
Kartların scam olma ihtimali var mı?
Piyasadan uyguna satılıyorsa bir miktar var.

Geri
Yukarı