Almanya'dan PS5 getirmek

Ozan7227

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Yakın zamanda Almanya'dan bir tanıdığım Türkiye'ye gelip geri gidecek yanında da benim için bir adet PlayStation 5 getirmeyi planlıyor. Fakat kafamıza takılan birkaç şey var, gelirken getirip geri dönerken cihazı yanında götürmez ise bir problem olur mu? (alman vatandaşı değil oturum izni var). Bir de getirirken kutusunu açması gerekir mi? Eğer gerekirse sadece bandının açık olması yeterli mi yoksa tamamen mi açmalı? Ve eğer getirmede problem olursa oradan kargoya verilince vergi çıkar mı?

Bu sorulara internetten bakmayı denedim ama çok karışık yazılar var pek net bir şey anlayamadım o yüzden buraya sormak istedim şimdiden teşekkürler

Kargoya verilirse vergi çıkar. Gelirken getirip size verebilir bir sıkıntı çıkmaz kutusunu açmaya gerek olduğunu sanmıyorum. Düzeltme: Kutusunu açması gerekliymiş

Jelatinlerde öyle pek problem yaratacaklarını sanmıyorum fakat, yine de jelatinleri çıkartması yönünde düşüncelerim.

Peki bilginiz var ise bir şey daha soracağım ben kıbrısa gemiyle ortalama 5 saat uzaklıkta oturuyorum. Kıbrısa gidip getirmek istersen yine aynı şeyleri yapmam gerekir mi?

Peki bilginiz var ise bir şey daha soracağım ben kıbrısa gemiyle ortalama 5 saat uzaklıkta oturuyorum. Kıbrısa gidip getirmek istersen yine aynı şeyleri yapmam gerekir mi?

Kıbrıs'tan yurtiçine sokmak çok daha kolay oluyor hocam. Kutudan çıkartıp bir çantanın içine koyarsanız gümrük vergisinden muaf olacaktır. Kutuyla götürmeye çalışmayın yoksa gümrük vergisi talep edebilirler.

Geri
Yukarı