Almanya'dan telefon araması geliyor

Mustomeister12

Picopat
Daha fazla  
Gün içinde 3 kere telefon numarası geldi ve sadece benim numarama değil evdeki cihazlara geldi. +49 178 2419192 adlı bir numara aradı mesela az önce, aradığı gibi kapatması bir oldu. Bende 2 kere onu aradım ama telefon biraz bekleyip "dııııt" yaptı ve arama sonlandırıldı dedi. Bilmiyorum ne olduğunu telefon araması açılınca hacking olmaz diye tahmin ediyorum ama düşünmeden edemiyorum ne bu numaralar diye. Sizce telefon aramalarını açtığım için falan telefonum hacklenmiş olabilir mi?

Gün içinde 3 kere telefon numarası geldi ve sadece benim numarama değil evdeki cihazlara geldi. +49 178 2419192 adlı bir numara aradı mesela az önce, aradığı gibi kapatması bir oldu. Bende 2 kere onu aradım ama telefon biraz bekleyip "dııııt" yaptı ve arama sonlandırıldı dedi. Bilmiyorum ne olduğunu telefon araması açılınca hacking olmaz diye tahmin ediyorum ama düşünmeden edemiyorum ne bu numaralar diye. Sizce telefon aramalarını açtığım için falan telefonum hacklenmiş olabilir mi?

Zannetmem. Engelleyin gitsin.

+44/49 çetesi peşini bırakmaz. Engellesen de kurtulamazsın, adamların binlerce numarası var. Geçmiş olsun.
Peki niye arıyorlar ki bana bir teklif falanda sonmadılar dolandırıcılık olsa neyse, bildiğiniz Almanya numarası 1 saniyeden az bir süre beni çaldırdı. Sonra ben tekrar açtığımda ise dediğim gibi sadece "dııt" etti kapandı.

Peki niye arıyorlar ki bana bir teklif falanda sonmadılar dolandırıcılık olsa neyse, bildiğiniz Almanya numarası 1 saniyeden az bir süre beni çaldırdı. Sonra ben tekrar açtığımda ise dediğim gibi sadece "dııt" etti kapandı.
Türkiye Petrolleri ve BOTAŞ peşimde aylardır. İngiltere ve Almanya'dan arıyorlar. Açtığımda genelde dediğiniz gibi hiçbir şey demeden bekliyorlar, bazen de karşıdaki adam konuşuyor, yatırım yapın falan diye. Sistemi tam kuramamışlar herhalde. Belli ki numaranız bu adamların eline düşmüş, insanca konuşsan bile anlamıyorlar, aramaya devam ediyorlar. Ülke kodu bazlı bir engelleme yapabilirsiniz, benim telefonumdaki program +34,+44 ve +49'lu numaralardan gelen aramaları otomatik reddediyor.

Geri
Yukarı