Alt kattaki modemden üst kata kablo çekilebilir mi?

Aberdeen

Picopat
Daha fazla  
İyi günler. Alt katta TTNET'in vermiş olduğu ZyXEL VDSL modem bulunmakta. Üst katta internet hızını tam anlamıyla kullanamıyorduk. Önümüzdeki aylarda bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Alt kattan üst kata kablo çekmeyi planlıyorum. Bilgisayarı köşe odaya koyacağım için yine diğer odalarda sıkıntı yaşamamak adına diğer oda da bulunan TV'nin yanına bir cihaz alıp kullanmayı ve bu cihazdan da diğer odaya koyacağım bilgisayara kablo çekmeyi düşünüyorum. Bu düşündüğüm şekilde yapabilir miyim? Eğer yapabiliyorsam hangi cihazı almalıyım ne tavsiye edersiniz? Bilgisayar toplamayı planladığım içinde olabildiğince uygun olmalı. Altyapım 84 Mbps'e kadar destekliyor ve fiber gelme ihtimali sıfır.

İyi günler. Alt katta TTNET'in vermiş olduğu ZyXEL VDSL modem bulunmakta. Üst katta internet hızını tam anlamıyla kullanamıyorduk. Önümüzdeki aylarda bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Alt kattan üst kata kablo çekmeyi planlıyorum. Bilgisayarı köşe odaya koyacağım için yine diğer odalarda sıkıntı yaşamamak adına diğer oda da bulunan TV'nin yanına bir cihaz alıp kullanmayı ve bu cihazdan da diğer odaya koyacağım bilgisayara kablo çekmeyi düşünüyorum. Bu düşündüğüm şekilde yapabilir miyim? Eğer yapabiliyorsam hangi cihazı almalıyım ne tavsiye edersiniz? Bilgisayar toplamayı planladığım içinde olabildiğince uygun olmalı. Altyapım 84 Mbps'e kadar destekliyor ve fiber gelme ihtimali sıfır.

Doğrudan modemden CAT6 kablo çekmen mümkünse en uygun ve yüksek hız veren çözüm o olur. Cihaz falan almanada gerek kalmaz.

Birden fazla çıkış lazımsa swich alarak bu bağlantıyı çoğaltabilirsin.

Doğrudan modemden CAT6 kablo çekmen mümkünse en uygun ve yüksek hız veren çözüm o olur. Cihaz falan almanada gerek kalmaz.

Birden fazla çıkış lazımsa swich alarak bu bağlantıyı çoğaltabilirsin.

Üst katın diğer odalarında modem altta olması sebebiyle internet az cekiyor. Onu da düşünerek cihaz almayı planlamıştım. Gelen kablonun ucunu coklayıp birini bilgisayara birini TV'nin yanına cihaz alıp koysam. Cihaz tam dairenin ortasında olacagı için üst katın internetsiz odalarına da çözüm olmuş olur. Oluyor mu böyle bişi

Kabloyu(CAT-6) aparatla çoklama yaparsanız cihazların adresleri çakışır. Olmaz.

Düşük akım panosu varsa oradan üst kata bir kablo çekip, router alabilirsiniz. Sorununuzu çözer.

Aternatif olarak TP-Link Deco ürün gurubundan birini de tercih edebilirsiniz. Başarılı cihazlar.

Kabloyu(CAT-6) aparatla çoklama yaparsanız cihazların adresleri çakışır. Olmaz.

Düşük akım panosu varsa oradan üst kata bir kablo çekip, router alabilirsiniz. Sorununuzu çözer.

Aternatif olarak TP-Link deco ürün gurubundan birini de tercih edebilirsiniz. Başarılı cihazlar.

Bu cihazı alıp modemden geleni buna takıp bundan da PC'ye götürsem olur mu? Hem üst katta Wi-Fi 6'dan da yararlanmış olurum daha geniş çekim alanı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı