Alt kattaki sabit internete bağlanmak için hangi tür modem alınmalı?

189913

Kilopat
Makaleler
1
Alt katta ortak olduğumuz bir normal internet bağlantısı var fakat 1-2 diş ya çekiyor ya da hiç çekmiyor.
Bunun için Tenda N301 modem aldık fakat hiç memnun kalmadık. Hızı çok kötüydü ve sürekli sinyal kesintileri yaşıyorduk. Daha pahalı ve iyi bir modem almaya karar verdim. Fakat herhangi bir bilgisayarcıya danışmadım modemi alıp bu işi bilen birisine yaptıracağım fakat tam olarak menzil arttırıcı bir modem mi olduğunu bilmiyorum.
Tenda N301 ile aynı işi yapacak fakat daha performanslı yapacak bir modem alacağım. Bu modem türü acces point mi oluyor yoksa router mi?
Alacağım modem: TP-Link TL-WR945N 450Mbps Wireless N Router & Access Point Fiyatı
Yarın siparişi vereceğim sadece merak ettiğim bir tek şey var bu modem var olan internet bağlantısını daha iyi bir sinyal gücü için menzil arttırıcı olarak kullanıldığından emin olmak istiyorum. Alt kattaki bir internete bu modem aracılığı ile bağlanacağım. Yani Tenda N301 ile aynı işlevi görecek bir modem mi?
Yarın alacağım arkadaşlar bu kafamdaki soru işaretlerine bir cevap bulmaya çalışıyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

Yok mu bir cevabı olan ???

Kendi internetinizi ne için bağlatmıyorsunuz? Ortak internet'e gerek varmı ki bu devir de? Ayrıca daha güçlü modem hızı etkilemez ki, Sinyal gücü ile alakalı dediğiniz şey 450mbps Router ne işinize yarıyacak? Modem hız arttırmaz?

Kendi internetinizi ne için bağlatmıyorsunuz? Ortak internet'e gerek varmı ki bu devir de? Ayrıca daha güçlü modem hızı etkilemez ki, Sinyal gücü ile alakalı dediğiniz şey 450mbps Router ne işinize yarıyacak? Modem hız arttırmaz?
Binada yeterli kutu yok biz yazıldık fakat hiç çıkacağı yok gibi. Öbür türlü hiç internetimiz olmayacak bizde mecbur bu alternatif yola başvuruyoruz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı