Alt kısımda bulunan fan yuvalarına fan takmalı mıyım?

berky06

Hectopat
Merhabalar Rampage Redsky kasa kullanıyorum. Kasa içinde resimde net görüldüğü üzere anakart ile PSU yeri arasında ki plakada da 2 fan yeri görünüyor.

20191117_164957.jpg

Kasada stok olarak 3 ön ve bir egzoz fanı mevcut üste dışarı üfleyecek şekilde 2 fan eklemesi de düşünüyorum ama bu resimde belirttiğim yere fan takmanın bir anlamı var mıdır? Şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.

Aynı kasa 2. Sistemimde var, Bahsettiğiniz yere 1 adet fan taktım. HDD veya SSD'niz varsa alt tarafta oradaki sıcağı ortaya atıyor, Ben şahsen öneririm.
Ben ekran kartından çıkan sıcak havanın tepe fanlara daha hızlı gitmesini sağlar mı hava akışını hızlandırır mı düşüncesindeydim ama dediğiniz durumda çok mantıklı son olarak oyun oynarken ön üst 2 fanın cam hizasında performansa göre bir ısı artışı oluyor sizde böyle bir durum mevcut mu cam kenarında ki ince girişler yeterli hava mı almıyor tam çözemedim açıkcası

Ben ekran kartından çıkan sıcak havanın tepe fanlara daha hızlı gitmesini sağlar mı hava akışını hızlandırır mı düşüncesindeydim ama dediğiniz durumda çok mantıklı son olarak oyun oynarken ön üst 2 fanın cam hizasında performansa göre bir ısı artışı oluyor sizde böyle bir durum mevcut mu cam kenarında ki ince girişler yeterli hava mı almıyor tam çözemedim açıkcası
Hava alıyor, Ancak ısınması normal sonuçta yanlar plastik ve ortada temperli bir cam var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı