Çözüldü Desteklenmeyen işlemcili sisteme Windows 11 kurulur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GevşekConta

Decapat
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
128GB SSD + 1TB HDD
Ekran kartı
940MX
İşlemci
İntel Core i7 7500U
Bilgisayarıma Windows 11 kurmak istiyorum. Ancak işlemcim desteklemiyor. Bilgisayarımda TPM 2.0 güvenlik anahtarı mevcut. Dosyalarımı kaybetmeden nasıl yükseltme yapabilirim?

Çözüm
Yorumları okudukça kurma isteğim kaçtı zaten. Destek bitene kadar devam edeceğim. Aynı şekilde cihazı aldığım günden beridir bende format atmadım. Stabil stabil idare etsin.

Benden sonra bayağı bir yazanlar olmuş. Eskisinden Windows 11 stabil olarak daha iyi durumda. Ama şu anda Windows 10 bırakmak size kalmış. Bazı arkadaşlar sorun yaşadı diye senin yaşayacağın anlamına gelmiyor. Ama en azından bir süre daha kullanabilirsin. İleride düşünürsen yardımcı olmaya çalışırız.

Windows 10'a getirselerdi bu tema güncellemesini bu kadar kötü olmazdı emin olun. Windows 11 de berbat bir sağ tık mensüsü var karşımızda. Görev çubuğuna basıyorsun Görev Yöneticisi açılmıyor bile bazen. RAM kullanımı nedensizce artıyor ne yapıyor Windows mining filan mı?
Bir işletim sistemi bu kadar geri gidemez ya yuh artık😎

Görev yöneticisinde ben hiç sorun yaşamadım. RAM kullanımı da aynı şekilde. Sadece ilk zamanlar beta zamanıydı haliyle o zamanlarda yönetici izni ile alakalı sorun yaşamıştım. Ardından geri Windows 10 dönmüştüm. Kaç yıl oldu. Çıktığından birkaç ay sonra indirip kurmuştum. O zamanlar haliyle çok sorunu vardı. Windows 10 kaç yıllık artık oyunlarda olduğu gibi GTA 5 nasıl optimizasyon da iyi ve kaliteli durumda? Arkasında tabii şirketin de çok büyük önemi mevcut. Lafın kısası aynı sorunları emin ol genel olarak herkes yaşadı. Birisi RAM birisi işlemci birisi bu şu... Ama şimdi baktığımızda geriye dönük bayağı değişiklikler yapıldı. Bu arada kendim de macOS gibi ortada görev çubuğu istemiyordum. Windows 10 gibi sol taramacOSftan başlıyor. Bu şekilde daha iyi bu durumda macOS kopya gibi olduğu gerçek.
Bilgisayarıma Windows 11 kurmak istiyorum. Ancak işlemcim desteklemiyor. Bilgisayarımda TPM 2.0 güvenlik anahtarı mevcut. Dosyalarımı kaybetmeden nasıl yükseltme yapabilirim?

Hocam bende RTX 2060 R5 3500X var ve destekliyor, ben yukseltmek istemiyorum. Acaba yukseltme nedeniniz nedir? Cunku yukseltmenizi tavsiye etmem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bende RTX 2060 var ben yukseltmek istemiyorum. Acaba yukseltme nedeniniz nedir? Cunku yukseltmenizi tavsiye etmem.

Karşı tarafa yükseltmek istemediğinizden bahsetmişsiniz ama sebebinden bahsetmemişsiniz!
Karşı tarafa nedeninizden bahsetmeden neden diye soruyorsunuz!
Sonra da yükseltmenizi tavsiye etmem diyorsunuz ama yine sebebine değinmiyorsunuz!

Yükseltmeni tavsiye etmiyoruz. Hala sorunlu bir işletim sistemi. İmkanın varsa 10'da kal şimdilik 24H2 gelene kadar.
Aşırı RAM kullanımı var. Saçma sapan şeyler altta çalışıyor.

1718408052075.png

Bunun gibi mesela.

Kendim de i7 6500U işlemci kullanıyorum. Aynı zamanda Windows 11 kullanmaktayım. SSD dışında diğer donanımların benim sistemimden daha güçlü. Ben bu şekilde rahatlıkla kullanırken senin indirip kurmanda bir sakınca yok.

Kendim de i7 6500U işlemci kullanıyorum. Aynı zamanda Windows 11 kullanmaktayım. SSD dışında diğer donanımların benim sistemimden daha güçlü. Ben bu şekilde rahatlıkla kullanırken senin indirip kurmanda bir sakınca yok.
Maalesef hala Windows 10'a göre 11 hantal çalışıyor. 😭

Karşı tarafa yükseltmek istemediğinizden bahsetmişsiniz ama sebebinden bahsetmemişsiniz!
Karşı tarafa nedeninizden bahsetmeden neden diye soruyorsunuz!
Sonra da yükseltmenizi tavsiye etmem diyorsunuz ama yine sebebine değinmiyorsunuz!
Haklisiniz. Henuz tam oturmadigindan dolayi bazi arkadaslarin da dedigi gibi destekledigi sistemler de bile hantal calistigindan dolayi tavsiye etmiyorum. Kullanim amacina gore yukseltebilirsiniz diyecektim o yuzden cevabimda nedenini soylemedim.

Yükseltmeni tavsiye etmiyoruz hala sorunlu bir işletim sistemi imkanın varsa 10 da kal şimdilik 24H2 gelene kadar.
Aşırı RAM kullanımı var saçma sapan şeyler altta çalışıyor.

Eki Görüntüle 2222801

Bunun gibi mesela.

Hadi ya hala yüksek RAM kullanımı sorunu devam ediyor mu? Tavsiyenize uyacağım bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

Maalesef hala Windows 10'a göre 11 hantal çalışıyor. 😭

Sisteme bağlı da bir durum bu. Bazı insanlar sadece görünüşe bile takılabiliyor. Şu anda eskisi kadar kötü durumu yok. Güncellenmesiyle birlikte sistem toparlanmaya başladı. Zaten yavaştan Windows 10 desteği de bitiyor.

Hadi ya hala yüksek RAM kullanımı sorunu devam ediyor mu? Tavsiyenize uyacağım bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

Şu anda tarayıcı ve bu sekmede 4 GB RAM kullanıyor. Gayet normal bir durumda.

Sisteme bağlı da bir durum bu. Bazı insanlar sadece görünüşe bile takılabiliyor. Şu anda eskisi kadar kötü durumu yok. Güncellenmesiyle birlikte sistem toparlanmaya başladı. Zaten yavaştan Windows 10 desteği de bitiyor.

Biliyor musunuz açıkçası Windows 10'un desteğinin bitmesi umurumda bile değil. Benim sistemimde de 11 de masaüstü kasacaksa işimiz var. Windows 11 Vistayla kıyaslanıyor ama Vista en azından oturmuş bir işletim sistemi. 11 hala kasıyor ya hala. Berbat bir masaüstü sağ tık menüsü ve evet iki tane menü var yeni ui yapmışşsın niye bu çile ya niye ?

Geri
Yukarı