Alt+Tab atınca donma ve gecikme

Ali Çetin Er

Centipat
Daha fazla  
Sorunu başlıkta düzgün ifade edemedim ama demek istediğim şu: Örnek olarak Valorant oynarken 1920x1080 çözünürlüğündeyken Alt+Tab çok hızlı bir şekilde donma vs. olmadan yapabiliyorum ama çözünürlük değiştirdiğimde Alt+Tab gecikiyor. Twitch yayınında, tabii artık Twitch de kalmadı, ama yayındayken Alt+Tab attığımda oyunun devam etmesini istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim yardımcı olabilir misiniz?

Sorunu başlıkta düzgün ifade edemedim ama demek istediğim şu: Örnek olarak Valorant oynarken 1920x1080 çözünürlüğündeyken Alt+Tab çok hızlı bir şekilde donma vs. olmadan yapabiliyorum ama çözünürlük değiştirdiğimde Alt+Tab gecikiyor. Twitch yayınında, tabii artık Twitch de kalmadı, ama yayındayken Alt+Tab attığımda oyunun devam etmesini istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim yardımcı olabilir misiniz?

Kasma mı oluyor Yoksa siyah ekranda beklettikten sonra mı geliyor. Sorunu anlayamadım.

Çerçevesiz ekran kullanın. Rainbow Six Siege oyununda Çerçevesiz diye geçiyor. Valorant'ta "Çerçevesiz Tam Ekran" olabilir ismi.

Hertz değiştiği için oluyor büyük ihtimalle.

Çerçevesiz tam ekran ayarını açıp oynarsanız fark edilebilir bir FPS düşüşü yaşarsınız o yüzden tam ekran seçeneğinde kalmanızı öneririm.

Bir de Valorant yayını mı yapıyorsunuz, yoksa başka bir yayıncının yayınını arkada izlerken oyun mu oynuyorsunuz? Görev yöneticisinin performans sekmesi açık halde oyun oynarken alt+tab yaptıktan sonra performans sekmesinde ekran kartının kullanımının dalgalanmasına bakın. Eğer ani, bir saniyelik yükseliş varsa, bilgisayarın kendi ayarlarından Oyun Modunu açın.

Yeni konular

Geri
Yukarı