Çözüldü Alt + Tab ekran kartı aşırı ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
Eskisehir
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Eskiden olmayan sorun bu günden itibaren olmaya başladı. Oyundayken alt + Tab yapınca ekran kartım ısınmaya başlıyor ve cızırtı sesi geliyor. Videoya çektim ama pek duyulmuyor. İnanın bu ses videodakinden daha fazla çıkıyor. Yardımcı olabilecek birileri el atarsa çık ama çok sevinirim :)

Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Video:

Çözüm
Herkese merhaba,

Eskiden olmayan sorun bu günden itibaren olmaya başladı. Oyundayken alt + Tab yapınca ekran kartım ısınmaya başlıyor ve cızırtı sesi geliyor. Videoya çektim ama pek duyulmuyor. İnanın bu ses videodakinden daha fazla çıkıyor. Yardımcı olabilecek birileri el atarsa çık ama çok sevinirim :)

Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Video:

Kanka görüntüye bas sonra genele bas orada menüde ve arka planda FPS'yi kısıtla var onu yap ısınmayacaktır.
Aynısı bende de oldu 2 gündür çözümü bulan varsa yardımcı olabilir mi bende de pes Valorant 2'sinde oluyor.

Ses sorunu ise, bu Coil Whine olma ihtimali var. Bunun herhangi bir çözümü henüz bulunamamıştır. Dikey Senkronizasyonu veya FPS'yi monitörün HZ oranına sabitlerseniz sesin ortadan kalkma ihtimali var. Ama bunu Valorant gibi rekabetçi oyunlarda tavsiye etmem. Her ne kadar FPS sabitleme de olmasa da, dikey senkronizasyonda Mouse ve Klavyenin gecikme süresi uzuyor. Yani bu ses sizi rahatsız etmiyorsa FPS limitini kaldırabilirsiniz. Pes de ise Dikey senkronizasyonu açmanızı öneririm. Bilgisayar boşu boşuna bütün performansını ortaya koymasın. Ama Valorant'ta fazla FPS almanız önemli olabilir. Bir çözümde Ekran Kartını garantiye göndermektir. Ben gönderdim, yenisini aldım. Yeni kartta da çıktı. Bende bilgisayarı bıraktım :) Siz yine de Garanti sürecini deneyebilirsiniz? Hangi Ekran Kartını kullanıyorsunuz?

Geri
Yukarı